هادی العامری: سرانجام قیام مردم بحرین پیروزی است

بغداد – ایرنا – رییس ائتلاف سیاسی – پارلمانی «الفتح» عراق در سخنانی به مناسبت دهمین سال قیام مردم بحرین علیه رژیم آل خلیفه گفت که سرانجام قطعی قیام مردم بحرین، پیروزی است.

به گزارش ایرنا، «هادی العامری» امروز سه شنبه در سخنان خود در مراسمی که به مناسبت دهمین سالگرد قیام مردم بحرین با حضور تعدادی از شخصیت های بحرینی و عراقی در شهر بغداد برگزار شد، افزود که حاکمیت در بحرین هیچ راهی جز شنیدن مطالبات مردم بحرین ندارد زیرا سرانجام قیام این مردم به طور قطع پیروزی است.

وی از مردم بحرین خواست که ضعف و سستی نشان ندهند و خطاب به آنها گفت: «نباید وجود پایگاه های نظامی آمریکا در خاک بحرین، شما را بترساند.»

العامری افزود که ملت بحرین در برابر استبداد و سیاست های ظالمانه رژیم حاکم و انزوای کشورهای عربی حاشیه نشین خلیج فارس تاکنون ایستادگی کرده و لحظه ای از پای ننشسته است.

وی ابراز امیدواری کرد که قیام مردم بحرین از تنگنای حاکمیت میراثی آل خلیفه خارج شده و به انتقال مسالمت آمیز قدرت از طریق صندوق های انتخاباتی منتهی شود.

العامری با تاکید بر ضرورت عدم سستی نشان دادن در برابر توطئه هایی که علیه قیام ملت بحرین می شود، گفت: قیام مردم بحرین توانسته است که توجه جهان را به آنچه در بحرین می گذرد، جلب کند.

وی افزود که انقلاب مردم بحرین نیمی از مسیر پیروزی را طی کرده و سرانجام آن به پیروزی منتهی می شود.

رهبر ائتلاف سیاسی و پارلمانی الفتح خطاب به دولت بحرین و آل خلیفه گفت که بهتر است به مطالبات ملت خود گوش کنید زیرا سرانجام این قیام مردمی، به طور قطع پیروزی است.

وی از رژیم آل خلیفه خواست از تاریخ و رژیم های استبدادی که قدرتمندتر از این رژیم بوده اند اما در نهایت سقوط کردند، درس عبرت بگیرد.

هادی العامری گفت که یکی از رژیم های عبرت آموز منطقه، رژیم دیکتاتوری صدام است که با وجود همه جنایت ها و استبدادی که در جهان نظیر نداشت، در نهایت سقوط کرد.

این رهبر سیاسی عراق تاکید کرد که رژیم حاکم بر بحرین هیچ راهی جزء اصلاح فی ما بین با ملت بحرین ندارد.

به گفته وی، بازداشت ها، زندان، لغو تابعیت شهروندان بحرینی و اقدامات ظالمانه رژیم آل خلیفه برای درهم شکستن قیام ملت بحرین راه به جایی نخواهد برد.

 این رهبر سیاسی عراق همچنین از جامعه جهانی خواست که به قیام ملت مظلوم بحرین توجه کند.

العامری گفت که ملت بحرین چیزی جز حقوق شهروندی و انتقال مسالمت آمیز قدرت از طریق صندوق انتخابات نمی خواهد.

وی حقوق بشر را در جامعه جهانی بدعت و دروغ دانست و گفت که قیام مردم بحرین نشان داد که حقوق بشر بدعت و دروغی بیش نیست زیرا مرتبط با رژیم صهیونیستی است.

العامری در توضیح این گفته خود تصریح کرد که هر کشوری که با رژیم صهیونیستی ارتباط داشته باشد، پرونده های حقوق بشری آن به کناری گذاشته می شود و برای همین کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تن به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی داده اند تا در برابر سیاست های جامعه جهانی خود را ایمن کنند.

یکی از شخصیت های بحرینی در ابتدای این مراسم نیز تاکید کرد که قیام مردم بحرین بعد از یک دهه همچنان به روند خود تا پیروزی کامل و به دست آوردن همه حقوق قانونی خود ادامه می دهد.

جنبش و انقلاب مردمی بحرین از فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی برای مطالبه دموکراسی، آزادی، کسب حقوق مشروع، رفع تبعیض و بی عدالتی آغاز شد و با وجود سرکوبگری شدید رژیم بحرین با همدستی برخی قدرت های منطقه ای و اعمال بدترین شکنجه ها علیه فعالان و رهبران مخالف، زندانی کردن طولانی مدت، تبعید و سلب تابعیت آنها همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار جهان