۱۰۰ میلیارد تومان تجهیزات به مدارس کرمان تخصیص یافت

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از ارسال بیش از ۴۳ میلیارد ریال تجهیزات به هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش این استان خبر داد و گفت: طی یک سال اخیر بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و کارگاهی به مدارس کرمان ارسال شده است.

به گزارش ایرنا، احمد اسکندری نسب روز سه شنبه در آیین ارسال دومین کاروان تجهیزات هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش استان در سال تحصیلی ۴۰۰_۹۹ با اشاره به اینکه کارآفرینی و مهارت آموزی یکی از اولویت‌های اصلی آموزش و پرورش است، افزود: دومین کاروان تجهیزات هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش با اعتباری بالغ بر ۴۳ میلیارد ریال به شهرستان ها و مناطق این استان ارسال شد.

وی اظهار داشت: در راستای ارتقای کیفیت آموزشی به خصوص در آموزش مهارت‌ها که راهبردهای اصلی آموزش‌های فنی حرفه‌ای و کار و دانش است قدم‌های بسیار مؤثری در استان کرمان توسط اداره فنی حرفه ‌ای و کاردانش برداشته شد.

این مسئول ماهیت آموزش‌های فنی حرفه‌ای و کار و دانش را مشارکتی دانست و گفت: ما در این زمینه برای رسیدن به موفقیت به کمک تمامی نهادها، ارگان‌ها و دستگاه‌ها نیازمندیم که این تعامل در سطح استان به خوبی اتفاق افتاده است.

اسکندری نسب با اشاره به اینکه بدون تردید در آینده نزدیک شغل‌های جدید جایگزین مشاغل فعلی خواهند شد اظهار کرد: تربیت نیروی انسانی کارآمد و ماهر متناسب با نیاز روز کشور مهمترین رسالت ما در آموزش و پرورش است که این امر در همه هنرستان کشور بخصوص در استان کرمان با راهبرد آموزش همراه با تولید در حال اتفاق است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه آینده متعلق به افرادی است که به صورت مهارت محور تربیت می ‌شوند و مهارت‌های لازم را می‌آموزند گفت: تمام تلاش عزیزان ما در هنرستان‌ها معطوف به بازده و نتیجه کار است که در شرایط بسیار خوبی در نیروی انسانی ماهر در سطح کشور اتفاق افتاده است.

اسکندری نسب به روز رسانی تجهیزات را محرک اصلی آموزش‌های فنی حرفه‌ای و کار و دانش دانست و اظهار داشت: تجهیزات کارگاهی هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان در سه سال اخیر بروز رسانی شده است.

وی افزود: این تجهیزات با اعتباری بالغ بر ۴۳ میلیارد ریال تهیه شده و ۳۰ میلیارد دیگر نیز در دست خریداری است.

اسکندری نسب با اشاره به اینکه درصد توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در استان حدود ۳۹  درصد است گفت:  بیش از ۴۳ هزار هنرجو در سطح استان کرمان در ۳۸۰ هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش در حال تحصیل هستند.

وی از افتتاح و بهره برداری از سه هنرستان فنی حرفه ای و کاردانش در شهر ستان های بافت، نرماشیر و رودبار جنوب در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: افتتاح این هنرستان های اقدامی بی نظیر در ۱۲ سال اخیر در استان بود که نقش موثری در توسعه رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها