انتقال تجربیات فناورانه اعضا دستور کار نشست TIM۲۰۲۱

تهران- ایرنا- دبیرکل سازمان D-۸ در پیامی خواستار قرارگرفتن انتقال فناوری و شبکه‌سازی دردستور کار کشورهای حاضر در سومین نشست سرمایه گذاری فناوری ( TIM۲۰۲۱) شد.

به گزارش ایرنا، داتوکو جعفر کوشاری روزسه شنبه در مراسم سومین نشست سرمایه گذاری فناوری (TIM۲۰۲۱) در پیامی که به صورت مجازی منتشر کرد ضمن بیان اهمیت نشست سرمایه‌گذاری فناوری درخواست کرد که همه کشورهای عضو این نشست و شرکت های فعال در این رویداد تجربیات خود را در حوزه فناوری برای سایرین به اشتراک بگذارند.

این نشست با حضور ۲۱ کشور در پارک فناوری پردیس برگزار شده است.

دبیر کل سازمان D-۸ افزود: ما  در عصر تحولات زندگی می کنیم و تحولات  فناوری وجود دارد و دروه پیشرفت است و پایانی برای این پیشرفت وجود ندارد، در اولین انقلاب فناورانه ظهوری به سر می‌بریم که باعث تحول در کسب وکارها خواهد شد، در حال حاضر «رباتیک» و «هوش مصنوعی» دو سوژه مهم برای رقابت و سرمایه گذاری شرکت ها و استارتاپ های این حوزه اند که باید این شرکت ها با نگاه دقیق تری به این دو سوژه توجه داشته باشند.

وی از شتاب شکل گرفته در نوآوری های حوزه فناوری در کشورهای در حال توسعه خبر داد و تاکید کرد: انتقال فناوری و شبکه سازی باید در دستور کار کشورهای عضو این نشست قرار بگیرد تا این شتاب در مسیر درستی هدایت شود.

وی گفت: در حقیقت آینده ظرفیت زیادی نسبت به گذشته دارد و ظرفیت آینده نسبت به گذشته در کشورها بیشتر است، بودجه سرمایه گذاری تخصیص داده شده در تمام کشورها برای توسعه کمک می کند، کشورهای جهان رشد بیشتر می کنند و ما باید ضرورت اشتراک و تبادل  علم و فناوری را در سازمان خود برای توسعه و رشد اعضا در نظر بگیریم.

وی گفت: ناگزیر ما نمی توانیم توسعه داشته باشیم مگر اینکه تکنولوژی را وارد کنیم، علمو فناوری در رشد پایدار کمک می کند، بنابراین شبکه سازی علم یکی از کارهایی است که برای کشورهای عضو دی ۸ برنامه ریزی شده است.

آمادگی پارک فناوری پردیس در توسعه همکاری با کشورهای عضو دی ۸ 

«مهدی صفاری نیا» رئیس پارک فناوری پردیس  نیز در این رویداد از ظرفیت بالای این مجموعه در تبادل دانش خبر داد و گفت: ما در پارک فناوری پردیس با وجود بیش از ۴۰۰ شرکت و ۶۰۰۰ عضو و نیروی جوان و متخصص در حوزه های مختلف فناوری، این آمادگی را داریم که دانش موجود در این مجموعه را با شرکت ها و کشورهای عضو این پیمان به اشتراک بگذاریم.

رئیس پارک فناوری پردیس در ادامه از قرارداد صادراتی یکی از شرکت های عضو پارک به نام «آریا طب فیروز»   با شرکت اندونزیایی BARAKAH MEDICA UNSANTRA، در حوزه ساخت تجهیزات پزشکی خبر داد و آمادگی کامل پارک برای همکاری با دیگر سرمایه گذاران کشوری های دی هشت جهت مشارکت در حوزه مختلف فناوری را اعلام کرد.

سومین نشست سرمایه گذاری فناوری ( TIM۲۰۲۱) ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه با حضور ۴۰ سرمایه گذار از ۲۱ کشور در پارک فناوری پردیس در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش