اولویت ناجا مبارزه با باندها و شبکه‌های مافیایی مواد مخدر است

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه اولویت ناجا مبارزه با باندها و شبکه‌های مافیایی مواد مخدر است گفت: مطمئنا ورود مواد مخدر به کشور جنبه امنیتی و اقتصادی دارد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری روز سه شنبه در نشست ویدئو کنفرانسی روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور ضمن درود بر ارواح پاک و مطهر شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم، شهدای عرصه نظم و امنیت خصوصا شهدایی که در راه مبارزه با مواد مخدر به شهادت رسیده اند، افزود: بر روح بلند و ملکوتی امام (ره) درود می فرستیم و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری امام خامنه ای داریم؛ در ماه رجب هستیم امیدواریم این ماه سراسر خیر و برکت برای همه شما عزیزان باشد.

وی ضمن قدردانی از زحمات سردار مجید کریمی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا عنوان کرد: بحمدالله با حضور سردار کریمی در این پلیس و توانمندی های وی شاهد پیشرفت های خوبی در این زمینه بوده ایم.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه موضوع مبارزه با مواد مخدر یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: امروز دشمن با هدف ضربه زدن به کشور و انحراف جوانان، مواد مخدر(صنعتی و سنتی) را وارد کشور می کند و از سویی هم عده ای به دنبال منافع شخصی و مادی خود هستند، مطمئنا ورود مواد مخدر به کشور جنبه امنیتی و اقتصادی دارد.

سردار اشتری گفت: باید بدانیم که قاچاقچیان مواد مخدر به دنبال پیاده کردن اهداف شوم خود هستند؛ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مبارزه با مواد مخدر با قدرت بیشتر انجام شد این در حالیست که ورود مواد مخدر به کشور نیز طی این مدت افزایش یافته است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه ناجا در عرصه مبارزه با مواد مخدر بیشترین فعالیت را دارد، تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون ۹۵۰ تن انواع مواد مخدر کشف شده که افزایش ۲۵ درصدی کشفیات نسبت به سال گذشته را نشان می دهد، از این میزان  ۹۵ درصد کار بر دوش کارکنان خدوم و تلاش گر نیروی انتظامی بوده است.

وی با بیان اینکه پلیس مبارزه با مواد مخدر تاکنون در این عرصه چهار هزار شهید تقدیم کرده، عنوان کرد: این افراد برای اینکه جوانان کشور به مواد مخدر آلوده نشوند، جان خود را در این راه ایثارکرده اند.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه لازم است در عرصه مبارزه با مواد مخدر مسئولان مربوطه از ناجا حمایت کنند، خاطر نشان کرد: ما در هر حال با اراده قوی و برنامه ریزی منسجم به فعالیت خود ادامه خواهیم داد و وقفه ای در این راه ایجاد نخواهد شد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه باید اختیارات ما در خصوص مبارزه با مواد مخدر افزایش یابد، گفـت:  باید از تجهیزات و ظرفیت های موجود در کشور به صورت هدفمند بهره ببریم.

وی تاکید کرد: افزایش قدرت پیش بینی، پیشگیری و مقابله بستگی به اشراف اطلاعاتی ماموران دارد؛ در واقع تسلط اطلاعاتی ماموران باید تا آن سوی مرزها افزایش یابد.

سردار اشتری با بیان اینکه باید در برنامه هفتم توسعه سهم ناجا مشخص شود، عنوان کرد: مواد مخدر روزانه تعداد زیادی از افراد را درگیر می کند بنابراین بحث مبارزه با مواد مخدر در کشور برای پیشگیری و مقابله با آن یک موضوع اصلی ومهم است.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه در خصوص مبارزه با مواد مخدر باید با فناوری های روز پیش برویم، خاطر نشان کرد: در واقع حفظ وضعیت موجود به معنای عقب رفت است پس باید یک روند همواره رو به رشد در ادامه راه داشته باشیم.

وی تاکید کرد: برای پیشرفت لازم است از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان نیز بهره ببریم زیرا مبارزه با مواد مخدر موضوعی مهم در کشور است و دشمن هم در این عرصه روز به روز در حال تقویت شدن است.

سردار اشتری عنوان کرد: بحمدالله ناجا در این عرصه پیشرفت های خوبی داشته اما برای سال ۱۴۰۰ و برنامه هفتم توسعه باید برنامه ریزی مطلوبی صورت بگیرد و از ستاد کل نیروهای مسلح، ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه و ... مطالبه گری کنیم.

وی با بیان اینکه بحمدالله در این رابطه رهبری پشتیبان ما هستند، گفت: باید در بحث مبارزه با مواد مخدر در سطح کلان از همه ظرفیت ها استفاده کنیم و سهم همه دستگاه های مربوطه نیز مشخص و مطالبه شود.

سردار اشتری با بیان اینکه اولویت ناجا مبارزه با باندها و شبکه های مافیایی مواد مخدر است گفت: این در حالیست که شهروندان از وجود معتادان متجاهر در سطح شهر نگران هستند و باید ضمن مبارزه با باندهای عظیم مواد مخدر، برخورد قاطعانه با خرده فروشان را نیز مورد اهتمام جدی قرار دهیم.

این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: در خصوص جمع آوری معتادان متجاهر باید برنامه ریزی دقیق و اصولی صورت بگیرد زیرا این امر مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار دارد؛ در واقع مردم باید در سطح شهر شاهد کم رنگ شدن خرده فروشان و معتادان متجاهر به صورت ملموس باشند.

وی عنوان کرد: یک موضوع حائز اهمیت این است که ضمن مبارزه با مواد مخدر باید کار فرهنگی و آگاه سازی قشر جوان و خانواده ها نیز مدنظر قرار بگیرد لازم است که در این راستا با معاونت اجتماعی ناجا هماهنگی هایی انجام شود.

سردار اشتری تصریح کرد: آگاه سازی مردم در این زمینه به عنوان یک وظیفه بر عهده ناجا قرار دارد؛ وجود خرده فروشان در اطراف مراکز آموزشی و مدارس هدفمند است که باید پاک سازی شوند و از سویی آموزش به دانش آموزان نیز بی تاثیر نیست و باید مورد اهتمام جدی قرار بگیرد.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: انصافا اقدامات مطلوبی در عرصه مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور انجام شده که قدردان زحمات تمامی کارکنان در این پلیس هستیم اما این روند باید با قدرت بیشتری ادامه داشته باشد.

سردار اشتری همچنین عنوان کرد: رضایت مقام معظم رهبری و مردم از پلیس حاصل زحمات همه شما کارکنان خدوم از مرز تا مرکز است که نتیجه آن نیز پیام ایشان در هفته ناجا بود که روحی تازه در نیروی انتظامی دمید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار جامعه