کاهش استفاده از ماسک زنگ خطر شیوع دوباره کرونا در هرمزگان است

بندرعباس - ایرنا-معاون سیاسی ، امنیتی واجتماعی استانداری هرمزگان گفت: فرهنگ استفاده از ماسک از ۹۰درصد به ۸۰درصد کاهش یافته و این زنگ خطر برای شیوع دوباره در استان خواهد بود.

علی رئوفی عصر سه شنبه در بیست و نهمین نشست شورای اطلاع رسانی هرمزگان افزود: برای داشتن جامعه سالم بایستی پروتکل های بهداشتی اعم از زدن ماسک، شستشوی دست ها و رعایت فاصله اجتماعی ، گند زدایی اماکن،شرکت نکردن در دورهمی ، مراسم عزا و عروسی را جدی بگیریم.

وی، با قدر دانی از اصحاب رسانه وکادر پزشکی و درمانی استان  و همکاری خوب مردم دراین مدت در زمینه مقابله با کرونا،ادامه داد: هرکس از هر نقطه ای از کشور دراین ایام از سال به این استان سفر کند بطور حتم گرفتار کرونا می شود.
معاون سیاسی ، امنیتی واجتماعی استانداری هرمزگان اظهار داشت: اگر می خواهید عید امسال به دور از کرونا باشید و ایمن بمانید به هرمزگان سفر نکنیداین استان شرایط خوبی برای پذیرش مسافر ندارد و از سوی دیگر بواسطه این ویروس سختگیری های بهداشتی برای مسافران بیشتر شده و پروتکل های بهداشتی به مراتب بیشتر بوده است.

رئوفی تصریح کرد: همچنان سفر به هرمزگان با خودروهای پلاک غیر بومی ممنوع است ، آزمایش های کرونایی در مبادی ورودی و خروجی با شدت بیشتر صورت می گیرد و تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد در سطح شهر هم جریمه ۵ مییلون ریالی اعمال می شود.

وی، با یاد آوری اجرای حکم زندان برای سه داماد بدلیل رعایت نکردن کرونا در عروسی و همچنین فوت یکی از کارکنان اداری استان بدلیل شرکت در یک دور همی خانواده تصریح کرد: برخی از افراد قبل ازاینکه دچار بیماری حاد کرونا شوند خود را به مراکز درمانی برسانند تا زنجیره این بیماری قطع شود.

سخنگوی و مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هم با ارایه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا در استان گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۷۰هزارو ۸۶۸مورد نمونه آزمایش سرپایی و بستری از بیماران گرفته شده که سرپایی ها ۲۶.۳مثبت و۷۳.۷درصد منفی ، بستری ها ۳۴.۹ درصد مثبت و۶۵.۱درصد منفی بوده است.

 دکتر فاطمه نوروزیان افزود: دراین مدت یک هزارو ۱۴نفر با احتساب امروز براثر بیماری کرونا در استان جان خود را از دست داده که به نسبت هر شهرستان متفاوت بوده ولی جمعیت فوتی در بندرعباس، رودان و بندرلنگه نسبت به سایر نقاط استان بالاتر است.

وی ادامه داد: دورهمی، عروسی و عزا بیشترین آمار ابتلا به خود اختصاص داده که افزایش شمار مبتلایان درقشم، بستک وپارسیان به همین خاطره بوده ولی در حاجی آباد با اقدام های سختگیرانه رفت وآمد ورودی و خروجی نسبت به سایر نقاط استان وضعیت مناسب تری دارد،آمار بشاگرد روبه کاهش دارد.

دراین نشست هریک از اعضا پیشنهادهایی برای کاهش بیماری از طریق تبیلغات بیلبورد، مساجد، رسانه ها ، ضد عفونی، گند زدایی اماکن، دایر کردن رادیو کرونا،تست کرونا در مبادی ورودی وخروجی واعمال محدودیت های رفت وآمد برای خودروهای غیربومی و تردد شبانه ارایه کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها