خیران ۱۲ هزار میلیارد ریال برای آبادانی روستاهای گلستان هزینه کردند

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان گفت که خیران در ۷.۵ سال گذشته بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال برای عمران و آبادانی روستاهای این استان هزینه کردند.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق شناس روز سه شنبه در مراسم تجلیل از خیران روستایی به صورت ویدئو کنفرانس با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری اظهار داشت: از سال ۹۲ تاکنون ‌۳۰۰ مدرسه و چندین پایگاه سلامت، مسجد، سالن ورزشی و زمین چمن با کمک خیران در روستاهای استان ساخته و یا اهدا شده است.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه در روستای چنارلی مراوه تپه خیران بیش از ۹۰‌ میلیارد ریال برای احداث بوستان، خانه بهداشت و مدرسه این روستا هزینه کردند که همه این طرح ها افتتاح شد و در حال بهره برداری است.

استاندار گلستان با بیان این که سرمایه گذاری برای توسعه روستاهای استان شتاب گرفته افزود: از جمله طرح های اجرا شده در روستاهای گلستان که موجب مهاجرت معکوس و رشد جمعیت روستاها شده طرح‌های بوم‌گردی، آبخیزداری، زهکشی و ارتقای صنعت مرغداری است که به اشتغال پایدار در جوامع محلی کوچک انجامیده و به دلیل نتایج مثبت آن، بر اجرای این طرح ها اصرار داریم.

حق شناس با اشاره به ارتقای شاخص های توسعه در روستاهای گلستان گفت: در حال حاضر صد درصد روستاهای استان از برق، ۹۶ درصد از گاز و ۷۲ درصد از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردارند که رشد بخشی از این شاخص ها به دلیل کمک های خیرین است.

۴۶.۶ درصد از جمعیت یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری گلستان در هزار و ۵۳ روستا زندگی می کنند.

در این مراسم از چند خیر عرصه روستای گلستان تقدیر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها