میراسماعیلی: با حضور مولایی در گرنداسلم تل آویو شرمنده مردم شدیم

همدان- ایرنا- رییس فدراسیون جودو گفت که با حضور «سعید مولایی» در مسابقات جودو گرنداسلم تل آویو شرمنده مردم شدیم چراکه این قهرمان پوشالی فقط برای منافع شخصی خود به سرزمین های اشغالی رفته و به آن افتخار نیز می‌کند.

به گزارش ایرنا، «آرش میراسماعیلی» روز سه شنبه در حاشیه مجمع انتخاباتی هیات جودو استان همدان با محکوم کردن اقدام «سعید مولایی» برای حضور در مسابقات گرنداسلم تل‌آویو، اظهار داشت: به‌ عنوان خدمتگذار جامعه جودو کشور از خانواده شهدا، ایثارگران و مردم شریف ایران عذر خواهی می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه با صراحت از خون شهدا دفاع کرده و همواره حامی آرمان‌های نظام هستیم، خطاب به مولایی افزود: به آن‌هایی که به سرزمین مادری خود پشت کرده و افتخار می‌کنند، می‌گوییم که قهرمانی فقط مدال نیست بلکه منش و پهلوانی تختی و پوریای ولی است که باعث شده همگان به نیکی از آن‌ها یاد کنند.

میراسماعیلی خاطرنشان کرد: متاسفانه این ورزشکار به همراه مربی بی‌ارزش خود به آرمان‌های نظام و اهداف کشور و ۴۲ سال زحمت صادقانه نظام مقدس جمهوری اسلامی پشت کرده که مایه شرمساری است.

وی با تاکید بر اینکه به صراحت از خون شهدا دفاع می کنیم، تصریح کرد: خیلی‌ها هستند که در ورزش کشور با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته‌اند و به خیلی‌ها هم شاید بی‌مهری شده باشد، اما این دلیل نمی شود که با گرفتن هر پیشنهادی بر روی همه ارزش ها، آرمان ها و اصول  اعتقادی خود پا بگذاریم.

رییس فدراسیون جودو گفت: این ننگ بزرگی برای ورزشکار پوشالی ما است که زیر پرچم مغولستان کاری کرد که ۹۰ هزار جودوکار ایرانی تعلیق شوند، بسیاری از نوجوانان و جوانانی که می‌توانستند در این یکسال در مجامع بین المللی افتخارآفرینی کنند به واسطه اقدام این فرد از اعزام و حضور در رقابت برای کسب افتخار محروم شدند.

وی با بیان اینکه سعی کردند فدراسیون و ورزش جودوی ایران را سیاسی و سرخورده کنند که این لکه ننگ تا ابد برای آن‌ها باقی می‌ماند، افزود: در دادگاه حکمیت ورزش با شهامت از جودو ایران دفاع کردیم، معتقدیم و ایمان داریم که آرمان‌های نظام باید سرلوحه کار ما قرار بگیرد.

میراسماعیلی اظهار داشت: برای دفاع از ایران اسلامی خون‌های زیادی ریخته شده و  خانواده‌های زیادی جوان‌ خود را از دست داده اند، افسوس می‌خورم برای کسی که به خاطر منافع شخصی از وطن خود گذشت.

وی تاکید کرد: امیدوارم این صحبت ها تلنگری برای نوجوانان و جوانان کشور باشد و این آینه عبرت را همواره جلوی خود قرار دهند.

«سعید مولایی» پس از مسابقات جهانی ژاپن در سال ۲۰۱۹ به ایران بازنگشت و راهی آلمان شد و چندی پس از آن به عضویت تیم ملی جودوی مغولستان درآمد.

 به گزارش ایرنا، «آرش میراسماعیلی» رییس فدراسیون جودو به منظور حضور در مجمع انتخاباتی هیات جودو استان به همدان سفر کرده است.

مجمع انتخاباتی هیات جودو استان همدان امروز(سه شنبه ۲۸ بهمن) و با حضور رئیس فدراسیون جودو و مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار و «محسن پناهی» با کسب ۱۳ رای(حداکثر آرا از ۱۳ رای ماخوذه) برای مدت چهار سال به عنوان رئیس هیات جودو همدان انتخاب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها