کشف ۹۵۰ تن انواع مواد مخدر در کشور طی سال جاری

 تهران - ایرنا - رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: ۹۵۰ تن انواع مواد مخدر طی سال جاری در سطح کشور کشف و با تلاش همکاران از ورود این میزان مواد به کشور و ترانزیت به سایر کشورها جلوگیری شده است.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار مجید کریمی روز سه شنبه در حاشیه نشست ویدئو کنفرانسی روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور افزود: هر ساله این نشست با هدف بررسی و ارزیابی عملکرد همکاران در سراسر کشور در عرصه مبارزه با مواد مخدر و همچنین ابلاغ تدابیر سردار حسین اشتری فرمانده ناجا برگزار می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر برنامه های ما در سال ۱۴۰۰ و ابلاغ آنها به تمامی همکاران در سراسر کشور در این نشست در دستور کار قرار می گیرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: طی سال جاری ۹۵۰ تن انواع مواد مخدر کشف شده که با تلاش همکاران عزیز از ورود این میزان مواد مخدر به داخل کشور و ترانزیت آن به سایر کشورها جلوگیری شده است.

سردار کریمی با بیان اینکه ۷۶ درصد از مواد مخدر کشف شده در داخل کشور مربوط به مناطق و حاشیه شرقی است، تصریح کرد: سعی ما بر این است که تلاش و قدرت خود را در حوزه مبارزه با مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر، خرده فروشان و ساماندهی معتادان افزایش دهیم.

وی همچنین عنوان کرد: یک قرارگاه هوشمندسازی نیز در داخل ناجا راه اندازی شده و پلیس های تخصصی نیز در حال بررسی و طراحی سیستم های هوشمند در حوزه های مختلف هستند؛ پلیس مبارزه با مواد مخدر هم طراحی سیستم ها و سامانه های خاص خود را در دستور کار قرار دارد.

سردار کریمی با بیان اینکه بخشی از تحریم ها نیز شامل حال تجهیزات پلیسی و فنی شده، گفت: از ابتدای امسال تعامل با شرکت های دانش بنیان را به طور ویژه مدنظر قرار داده ایم، امید است به سمتی برویم که دانش بومی و تجهیزات بومی را در این حوزه تولید کنیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در خصوص پیشرفت در حوزه کشف علمی جرم  خاطر نشان کرد: در این راستا اقدامات مطلوبی انجام شده که در توسعه اشراف اطلاعاتی ماموران، شناسایی معتادان متجاهر، خرده فروشان و ... موثر خواهد بود.

سردار کریمی ضمن قدردانی از اصحاب رسانه و خبرنگاران پلیس تصریح کرد: بحمداله اهالی رسانه در آگاه سازی، اطلاع رسانی دقیق و شفاف به مردم همراه و یاریگر ما بوده اند امید است که این تعامل بیش از پیش و با قدرت ادامه داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار جامعه