ناوهای ایران و روسیه به سمت اهداف دریایی تیراندازی کردند

تهران- ایرنا- معاون عملیات نیروی دریایی ارتش گفت: در نخستین مرحله از تمرینات رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند، شناورهای ایران و روسیه به سوی اهداف از پیش تعیین شده در دریا تیراندازی کردند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، دریادار دوم غلامرضا طحانی روز سه‌شنبه اظهار کرد: در دومین روز از برگزاری رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند یگان‌های شناور دو کشور که از صبح امروز با عزیمت به محل اجرای مأموریت در شمال اقیانوس هند حرکت کرده بودند، نخستین مرحله از تمرینات این رزمایش را به اجرا گذاشتند.

سخنگوی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند افزود: در این مرحله از رزمایش، یگان‌های شناور ایران و روسیه به سر فرماندهی ناوشکن تمام ایرانی جماران و با استفاده از سلاح‌های مختلف به سوی اهداف سطحی از پیش تعیین شده در دریا تیراندازی کردند.

طحانی خاطرنشان کرد: در مرحله بعد تمرین «PHOTOEX» شامل صورت‌بندی و آرایش آفندی یگان‌های شرکت‌کننده در رزمایش متناسب با تهدیدات موجود در منطقه اجرا شد.

به گفته دریادار دوم طحانی، تمام مراحل با نظارت و پایش هوایی منطقه توسط بالگردهای نیروی دریایی ارتش انجام شد.

رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند از سه‌شنبه ۲۸ بهمن ماه در منطقه شمال اقیانوس هند و دریای عمان آغاز شده و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha