۲۶۰۰ نفر در آذربایجان‌غربی عضو صندوق اعتباری هنر هستند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: ۲ هزار و ۶۰۰ نفر از هنرمندان این استان عضو صندوق اعتباری هنر هستند.

حجت الاسلام ناصر خدایاری روز سه شنبه در مراسم اهدای "هنرکارت" تعدادی از هنرمندان استان افزود: از مجموع ۲ هزار و ۶۰۰ عضو صندوق اعتباری هنر، ۲ هزار نفر بطور کامل عضو این صندوق بوده و برای دریافت هنر کارت ثبت نام کرده اند ولی ۶۰۰ نفر به دلیل تکمیل نبودن مدارکشان هنوز نتوانسته اند برای دریافت هنر کارت ثبت نام کنند.

وی این اقدام ‌را گامی موثر در حمایت از هنرمندان دانست و اظهار داشت: در این هنر کارت ها برای هنرمندان درجه یک پنج، هنرمندان درجه ۲، سه و برای هنرمندان درجه سه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان واریز می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه تاکنون برای ۵۰۰ نفر از هنرمندان درجه سه یک میلیون و ۵۰۰ میلیون تومان واریز شده است اضافه کرد: تاکنون ۵۵۰ نفر، هنر کارت دریافت کرده‌اند و هنرکارت های بقیه هنرمندان نیز صادر خواهد شد.

حجت الاسلام خدایاری افزود: طرح اعطای هنر کارت حرکت مثبتی است و تلاش شده در قالب آن بیشتر اصحاب فرهنگ و هنر زیر پوشش قرار بگیرند؛ اگرچه از نظر مادی مبلغ زیادی نیست اما نشان می‌دهد که با وجود تنگناهای اعتباری، هنرمندان مورد توجه ویژه قرار دارند و در واقع بهانه‌ای برای تکریم آنان است.

به گزارش ایرنا، "هنرکارت" به کسانیکه عضوصندوق اعتباری هنر هستند تعلق می گیرد.

صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان فعالیت خود را رسما از سال ۱۳۸۳ آغاز کرد ودر نخستین سال فعالیت ۷۵۶ نفر از اهالی فرهنگ ورسانه به عضویت این صندوق درآمدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها