روزانه ۱۹۰ تن روغن نباتی و مرغ در گلستان توزیع می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: روزانه ۹۰ تن روغن نباتی (خوراکی) و ۱۰۰ تن گوشت مرغ باقیمت مصوب در بازارهای استان توزیع می‌شود و مشکلی در تولید و تامین این اقلام ضروری وجود ندارد.

حسین طلوعیان روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روند توزیع روغن نباتی و مرغ طی روزهای آینده در بازار به ثبات بیشتری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: گلستان در تولید مرغ و تخم مرغ از استان‌های مهم و قطب تولید این دو ماده پروتئینی است و با اقدامات انجام شده از سوی جهادکشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت، قیمت این مواد به ثبات لازم رسیده است.

طلوعیان به وضعیت توزیع روغن خوراکی در گلستان اشاره کرد و گفت: به سبب وجود ظرفیت‌های تولیدی مناسب در استان، به اندازه کافی روغن خوراکی تولید و توزیع می‌شود و اکنون توزیع این ماده خوراکی با توزیع روزانه ۹۰ تن به آرامش رسید.

وی بابیان اینکه دولت برای ثبات قیمت مرغ، تخم مرغ و روغن نباتی یارانه زیادی می‌دهد، افزود: همه افراد جامعه بویژه اقشار آسیب پذیر، کارگران و کشاورزان باید از این یارانه بهره‌مند شوند اما برخی افراد این اقلام را با قیمت یارانه ای خریده و در بازار آزاد می‌فروشند که این رویه تضییع حقوق دیگر افراد جامعه به خصوصی اقشار نیازمند است.

استان گلستان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha