تشکیل ستادی ویژه برای بزرگداشت روز شهدا و روز جانباز ضروری است

کرج - ایرنا - مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز بر لزوم تشکیل ستادی ویژه برای بزرگداشت روز شهدا و جانبازان تاکید کرد و گفت: برنامه ریزی ها برای ۲۲ اسفند باید ویژه و اثرگذار باشد تا روز بزرگداشت شهدا در جامعه نهادینه شود.

سلیمان رستمیان روز سه شنبه درنشست تخصصی با مجموعه معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز که با هدف هم اندیشی برگزاری برنامه های فرهنگی اسفندماه از جمله لشکر فرشتگان تاریخ ساز، ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا و سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و روز جانباز برگزار شده بود با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران افزود: برنامه های فرهنگی باید اثرگذاری مطلوب و عمیقی در جامعه داشته باشد تا بتوانیم نقش خود را به عنوان متولی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به خوبی ادا کنیم.

وی با بیان اینکه اثرگزاری کار فرهنگی بلند مدت است و با یک برنامه ریزی دقیق محقق خواهد شد، اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران علاوه بر خدمتگزاری، دستگاهی فرهنگی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است،مجموعه معاونت فرهنگی در ستاد و مناطق و شهرستان ها به عنوان مجموعه ای واحد باید با برنامه ریزی، همکاری و سیاستگزای دقیق کار با اثرگزاری مطلوب را ارئه کنند.

وی کیفیت را اثرگذارتر از کمیت برای کارهای فرهنگی دانست و گفت: امروز جامعه نیازمند برنامه های نو و ابتکاری برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا در جامعه است و این مهم  محقق نخواهد شد مگر با برنامه ریزی، بررسی نقط ضعف و قوت و مشارکت دستگاه های اجرایی، مجموعه های مردم نهاد و بهره گیری از ظرفیت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در  اجرای برنامه ها که باید نقش دستگاه های اجرایی، مردم و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تبیین شود.
رستمیان افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد شهدا یک اصل در جامعه است که کلیه خدمتگزاران نظام باید نسبت به آن اهتمام داشته باشند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز بر لزوم تشکیل ستادی ویژه برای بزرگداشت روز شهدا و روز جانباز تاکید کرد و گفت: مجموعه بنیاد باید با یک طرح و برنامه دقیق و مکتوب به استقبال برنامه های فرهنگی پیش رو بنیاد برود، برنامه ریزی ها برای ۲۲ اسفند باید ویژه و اثرگزار باشد تا روز بزرگداشت شهدا در جامعه نهادینه شود.
رستمیان اظهار داشت: امیدواریم با تشکیل ستادی ویژه برای بزرگداشت ۲۲ اسفند و روز جانباز با مشخص کردن وظایف تمامی خادمان شهدا در کنار دیگر دستگاه های اجرایی بتوانیم فضای حاکم بر جامعه را فضایی معنوی، منور به فرهنگ ایثار و شهادت کنیم.
استان البرز بیش از پنج هزار شهید تقدیم انقلاب کرده و بیش از ۱۶ هزار جانباز و ۹۰۰ آزاده گرانقدر دوران دفاع مقدس دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =