انتخابات مجمع سهام‌داران عدالت در استان‌ها بیستم اسفند برگزار می‌شود

سمنان- ایرنا- مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: بیستم اسفند امسال انتخابات مجمع سهام داران عدالت در ۳۱ شرکت سرمایه گذاری در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمد رضا پوررضایی روز سه‌شنبه در نشست مدیریت بازار سرمایه استان سمنان در سالن جلسات یادگار امام(ره) استانداری سمنان ابراز داشت: پس از برگزاری مجمع عمومی ۳۱ شرکت‌ سرمایه‌گذاری در سراسر کشور و شکل‌گیری شرکت‌ها، مدیریت سرمایه سهامداران عدالت که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند، به دست شرکت‌های سرمایه گذاری استانی و اعضای هیات مدیره‌ای که سهام داران آنان را انتخاب کرده‌اند، سپرده خواهد شد.

وی ادامه داد: ۴۹ میلیون نفر در کشور سهام عدالت دارند که ۳۰ میلیون نفرشان سهام دار غیرمستقیم هستند و بقیه سهامداران روش مستقیم را برای سهام خود برگزیده‌اند.

مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار داشت: پنج مرحله برای ثبت شرکت‌های تعاونی حوزه سهام عدالت وجود دارد.

وی یادآور شد: مرحله اول تبدیل شرکت‌های تعاونی به شرکت سهامی عام در استان‌ها است که بیشتر این کار انجام شده و در قالب شرکت‌های تعاونی دیگر فعالیتی نداشته و شرکت‌ها به شرکت‌های سرمایه گذاری فعلی تبدیل شده‌اند.

 وی افزود:  برخی شرکت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان‌ها هستند که ماهیت آن به شرکت تعاونی استان‌ها تغییر کرده و هم اکنون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی محسوب می‌شوند.

پوررضایی تصریح کرد: برای اینکه این شرکت‌ها به ناشر بدل شوند، نیاز به طی مراحلی هستند که ثبت شرکت، پذیرش در بورس، دریافت نماد بورسی، انتخاب اعضای هیات مدیره شرکت‌ها و اصلاح اساس نامه از جمله این موارد است و وقتی این مراحل طی شد، شرکت‌ها به عنوان شرکت‌های ناشر استانی بورسی در سهام عدالت شناخته می‌شوند.

مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی اضافه کرد: فرایند و تصمیم‌گیری درباره نحوه سرمایه گذاری، مدیریت سرمایه به شرکت‌ها سپرده شده است.

وی در توصیه‌ای به سهام داران گفت: اگر قرار است فردا سودی به سهام داران پرداخت و در مجامع شرکت و کارت اعتباری دریافت کنند،  باید در سامانه سجام ثبت نام و کد بورسی دریافت کنند .

مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی خاطرنشان کرد: کسانی که توانایی ویژه‌ای در این شرکت‌ها مانند سوابق مدیریتی، رشته تحصیلی مرتبط دارند و در خودشان توانمندی را می‌بینند که اقدامی در خصوص سرمایه گذاری انجام دهند، حتماً در سامانه از طریق اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها اعلام آمادگی کنند تا از ظرفیت آنان استفاده شود.

حدود ۳۹۲ هزار نفر از مردم استان سمنان دارای سهام عدالت هستند که از این تعداد ۲۲۰ هزار و ۷۹ نفر روش غیرمستقیم و بقیه روش مستقیم را برای خرید و فروش سهام عدالت انتخاب کردند، اما برای برخورداری از منافع باید تمام سهام‎داران در گام اول کد بورسی دریافت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها