۵۰۰ نفر در جشنواره ملی نگارگری رضوی قشم شرکت کردند

قشم- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: پنجمین جشنواره ملی نگارگری رضوی در نیمه اسفندماه در قشم برگزار می‌شود که تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند.

علیرضا کمساری شامگاه چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: مجید فداییان، مهدی داوری و مسعود هنرکار بر اساس سوابق و تخصص به عنوان داوران پنجمین جشنواره ملی نگارگری رضوی قشم انتخاب شدند.

وی تصریح کرد: علاقمندان برای شرکت در این جشنواره و اطلاع از جزئیات فراخوان پنجمین جشنواره ملی نگارگری رضوی در قشم می‌توانند به نشانی qeshm.shamstoos.ir مراجعه کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: این جشنواره با هدف گسترش فعالیت های فرهنگی مرتبط با سیره پاک اهل بیت پیامبر (ص) به ویژه حضرت امام رضا (ع)، شناسایی، معرفی و ترغیب جامعه به حفظ و بکارگیری معارف رضوی برگزار می شود.

وی اظهار کرد: جشنواره نگارگری رضوی در ۲ بخش ویژه با موضوع امام رضا (ع) و عمومی با موضوع داستان‌های قرآنی، زندگی و سیره پیامبران و ائمه اطهار (س) برگزار می‌شود.

کمساری تاکید کرد: هر شرکت کننده می‌تواند سه اثر خود را برای دبیرخانه ارسال کند و در پایان این مراسم به نفرات اول تا سوم جشنواره به ترتیب ۳۰۰، ۲۰۰ و ۱۰۰ میلیون ریال اهدا می‌شود.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha