اولین همایش بین المللی تصفیه آب و نمک زدایی در بندرعباس آغاز شد

بندرعباس-ایرنا- نخستین همایش بین المللی تصفیه آب و نمک زدایی به میزبانی پردیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت آنلاین در بندرعباس آغاز شد.

رییس پردیس بندرعباس دانشگاه امیرکبیر روز سه شنبه در آیین آغاز این همایش به خبرنگاران گفت: با توجه به تنش آبی موجود در کشور و اهمیت حفظ و تامین منابع آب پایدار و جلوگیری از گسترده شدن آسیب های زیست محیطی به ویژه اکولوژی (چرخه زیستی) خلیج فارس و دریای عمان برگزاری همایش بین المللی نمک زدایی و تصفیه آب به یک ضرورت تبدیل شد.

 مصباح سایبانی افزود: مقاله های پذیرفته شده همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و سایر نمایه های معروف ایران و جهان منتشر خواهد شد و مقاله های  برتر نیز در دو مجله مرجع "آی اس آی" چاپ می شود.

رییس پردیس بندرعباس دانشگاه امیرکبیر سخنرانی ۶ دانشمند و متخصص برگزیده در خصوص نمک زدایی و تصفیه آب را از دستاوردهای علمی و قابل توجه این همایش دانست.

سایبانی اضافه کرد: برای این همایش ۴۶ مقاله پذیرفته شده که ۳۱مقاله برای ارائه شفاهی به زبان فارسی و انگلیسی توسط داوران انتخاب شده است.

وی خاطرنشان شد: این همایش سه روزه به صورت مستقیم از سایت آپارات و پایگاه اینترنتی دانشگاه امیرکبیر پخش می شود که انتظار می رود بیش از یک هزار نفر از علاقمندان و فعالان این حوزه بیننده آن باشند.

سایبانی یادآور شد: این همایش با پشتیبانی شرکت آب و فاضلاب هرمزگان و سه شرکت بخش خصوصی در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها