سئول،پیونگ یانگ را متهم به تلاش برای سرقت تکنولوژی واکسن فایزر کرد

تهران- ایرنا- سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی مدعی شد پیونگ یانک از طریق هک در صدد سرقت تکنولوژی ساخت واکسن فایزر بوده است .

به گزارش ایرنا از یونهاپ، سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی روز سه شنبه در نشست غیرعلنی کمیته اطلاعات شورای ملی پارلمان در سئول افزود: کره شمالی برای به دست آوردن اطلاعات مربوط به فناوری ساخت واکسن و درمان ویروس کرونا، تلاش کرده است تا سرورهای یک تولید کننده داروی محلی را در کره جنوبی هک کند.

کره شمالی اگرچه مدعی است که هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی نشده است پیشتر از کواکس درخواست دو میلیون دوز واکسن کرونا کرده بود.

کواکس، اتحادیه‌ای بین‌المللی برای دسترسی برابر تمام نقاط جهان به‌خصوص کشورهای فقیر به واکسن کرونا است که ایران نیز در آن عضویت دارد. 

بر اساس این گزارش، کره شمالی قرار است دو میلیون دوز واکسن شرکت آسترازنکا تولید شده توسط موسسه سرم هند را دریافت کند.

پیونگ یانگ در اواخر ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی به منظور محافظت از خود در برابر ویروس کرونا، به عنوان نخستین کشور جهان مرزهای خود را بست.

کره شمالی برای مدتی طولانی اصرار داشت که هیچ مبتلایی به کرونا نداشته است، رهبر این کشور «کیم جونگ اون» هم در یک رژه بزرگ نظامی در آبان سال جاری بار دیگر این ادعا را تکرار کرد.

کارشناسان معتقدند با توجه به ظهور ویروس کرونا برای اولین بار در چین به عنوان یک کشور همسایه کره شمالی، عدم شیوع کرونا در این کشور بعید به نظر می رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار جهان