شاخص بهره‌مندی روستائیان چالدران از نعمت برق به ۱۰۰ درصد رسید

ارومیه- ایرنا- رئیس اداره برق چالدران گفت: با اتمام کار برق رسانی به آخرین روستای این شهرستان، شاخص بهره مندی روستاییان این شهرستان از نعمت برق به ۱۰۰ درصد رسیده است.

حسام پورمراد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: آخرین روستای این شهرستان " قوری ناوعلیا" بود که با زیر ۲۰ خانوار جمعیت به شبکه سراسری برق متصل شد تا ساکنان آن از نعمت روشنایی برق و مزایای آن بهره‌مند شوند.

وی افزود: برای برق رسانی به این روستا از حدود سه کیلومتر شبکه متوسط هوایی و ۳۵۰ متر شبکه فشار ضعیف هوایی به همراه یک دستگاه توزیع پست هوایی در مجموع با هزینه بیش از پنج میلیارد ریال استفاده شده است.

رئیس اداره برق چالدران اضافه کرد: بعد از گذشت ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی  و به برکت این نظام در حال حاضر ۱۷۴ روستای این شهرستان از نعمت برق برخوردار شده است.

وی در ادامه با اشاره بر این که همزمان با برق رسانی به روستای " قوری ناوعلیا" ، طرح توسعه و تقویت شبکه برق رسانی در مناطق شهری و روستایی چالدران نیز به بهره برداری رسید، افزود: در راستای توسعه، احداث و اصلاح و ساماندهی شبکه‌های توزیع هوایی برق ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده،است.

پورمراد اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۱۶ هزار مشترک برق در این شهرستان وجود دارد.

شهرستان چالدران با ۱۷۴ روستا و با بیش از ۴۵ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری شمال آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها