۲۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۲
کد خبرنگار: 3148
کد خبر: 84231744
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۲۹ هزار کودک در قزوین غربالگری بینایی شدند

قزوین -ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: بیش از ۲۹ هزار کودک در قزوین از ابتدای امسال توسط این اداره کل غربالگری بینایی شده‌اند.

علیرضا وارثی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برنامه غربالگری و تشخیص زود هنگام آمبلیوپی و سایر اختلالات بینایی در کودکان ۳-۶ ساله از سال ۷۴ هرساله در پاییز و زمستان هرسال در پایگاه های دایمی و غیر دایمی به اجرا در می آید.

وی افزود:  هدف این برنامه کاهش بروز آمبلیوپی و سایر اختلالات بینایی از طریق تشخیص و درمان به موقع بیماری در سنین طلایی یعنی زیر پنج سالگی می باشد.

این مسوول همچنین گفت: کودکانی که در طول طرح پیشگیری از تنبلی چشم سنجش بینایی می شوند در صورت نیاز به کمک هزینه عینک و جراحی چشم از طرف سازمان بهزیستی مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

وارثی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۴۰ هزار کودک در زمینه بینایی غربالگری شده بودند،اضافه کرد: امسال با توجه به محدودیت های کرونایی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی غربالگری بینایی با مشکلاتی رو به رو است ولی تمام تلاش خود را برای اجرای هر چه بهتر این طرح انجام می دهیم.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین اظهار داشت: این اداره کل تمام تلاش خود را مبنی بر غربالگری کامل جامعه هدف خود انجام می دهد و امیدواریم در این زمینه خانواده ها هم همکاری لازم را انجام دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها