مردم خطر برگزاری آیین‌های عزا و عروسی را جدی بگیرند

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار سنقر و کلیایی ضمن توصیه و تاکید بر ضرورت استفاده از ماسک و پرهیز از اجتماعات نسبت به خطر و حضور در آیین‌های عزا و عروسی هشدار داد.

به گزارش ایرنا، «غلامرضا مرتضوی» روز سه‌شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا و قرارگاه شهید سلیمانی در سرسرای شهرداری سنقر، گفت: مردم تا به امروز همراهی و همکاری خود را در کنار ستاد کرونای شهرستان به اثبات رسانده‌اند که انتظار داریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.  

فرماندار سنقر و کلیایی در ادامه افزود: در کنار همراهی مردم حقیقتا عملکرد مدیریتی شهرستان با دغدغه سلامت مردم به موازات مجموعه مدیریتی استان مطلوب بوده به گونه‌ای که تاکنون شهرستان با حجم جمعیتی که نیاز به خدمات دارند بی نیاز به اتوبوس آمبولانس بوده است.  

وی بیان کرد: در اجرای طرح شهید سلیمانی بسیج، سپاه و هلال احمر و کارشناسان حوزه بهداشت و درمان در شهرستان پای کار بوده‌اند و اقدامات خوبی انجام شده اما ساده انگاری‌هایی در سطح جامعه حس می‌شود که بسیار خطرناک است.

وی تاکید کرد: در صورت بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی قطعا تغییر وضعیت شهرستان در رنگ بندی ها و برگشت محدودیت ها را به همراه دارد که از مردم درخواست داریم نسبت به رعایت پروتکل ها توجه ویژه ای داشته باشند.

شهرستان سنقر و کلیایی در ۸۵ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده و بیش از ۸۲ هزار نفر جمعیت دارد.

۱۴۱ کرونایی در کرمانشاه بستری است

 رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: هم اکنون ۱۴۱ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

«مهدی محمدی» 🟡افزود: در شبانه روز گذشته ۱۳ مورد بیمار مثبت بستری و ۶۴ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.

وی اظهار داشت: خوشبختانه در شبانه روز گذشته موردی از فوت در اثر ابتلا قطعی به کرونا در استان ثبت نشده است.

او مجموع جان باختگان بر اثر شیوع کرونا از ابتدای اپیدمی تاکنون در استان را هزار و ۴۷۲ نفر اعلام کرد.

محمدی همچنین افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ بیمار جدید با علایم بیماری کرونا در استان بستری و ۲۹ نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

سرخط اخبار استان‌ها