سه طرح تحقیقاتی و عمرانی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افتتاح شد

یاسوج- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سه طرح تحقیقاتی و عمرانی امروز سه شنبه و با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این دانشگاه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، پرویز یزدان پناه در حاشیه این آئین اظهار داشت: این طرح ها شامل کلکسیون گیاهان دارویی با متراژ ۱۰۰۰ متر مربع، پروژه برق خورشیدی با ظرفیت ۳۰ کیلووات و سالن اجتماعات معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوده است.

وی افزود: این طرح ها با اعتباری افزون بر ۲۰ میلیارد ریال اجرا شده اند که از این مبلغ ۶ میلیارد ریال از کمک های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مابقی از محل اعتبارات ابلاغی دفتر توسعه فناوری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: تا قبل از سال ۹۸، ۱۲ شرکت فناور در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج وجود داشت که از این تعداد ۲ شرکت دانش بنیان بودند.

یزدان پناه تاکید کرد: روند فعالیت شرکت های دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی استان از سال ۹۸ رشد بسیار خوبی داشته و حدود ۳۰ درصد به تعداد این شرکت ها و ۵۰ درصد در بخش سایر شرکت‌ها افزوده شده است.

وی تصریح کرد: همچنین هسته های فناور دانشگاه علوم پزشکی کهگیلوه و بویراحمد با افزایش ۱۱۰ درصدی مواجه بوده و همچنین کارگروه‌هایی در مرکز رشد تشکیل شده که در زمینه‌های مختلفی چون گیاهان دارویی، تجهیزات پزشکی، تجهیزات آزمایشگاهی، صنایع مواد غذایی و ایمنی مواد غذایی و علوم داده فعالیت می‌کنند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری امروز سه‌شنبه با هدف بازدید از شرکت‌های دانش بنیان و افتتاح پارک علم و فناوری دهدشت و شرکت در چند برنامه دیگر وارد کهگیلویه و بویراحمد شد.

نشست با فناوران برتر، بازدید از نمایشگاه فناورانه، بازدید از دانشگاه علوم پزشکی استان و دانشگاه آزاد از دیگر برنامه های معاون رییس جمهوری در سفر به این استان است.

در حال حاضر ۵۲ واحد فناور در مراکز رشد بویراحمد، گچساران و کهگیلویه  فعالیت دارند.

۱۶ شرکت در پارک استان، ۱۸ واحد فناور در مرکز رشد جامع  شهر یاسوج و ۱۶ واحد فناور در مرکز رشد گچساران مستقر هستند.

تاکنون با استقرار ۲ واحد  فناور در مرکز رشد کهگیلویه موافقت شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها