۲۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۷
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 84231729
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۴۰۰ تبلت به دانش آموزان آذربایجان غربی اهدا شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی گفت: سه هزار و ۴۰۰ تبلت به دانش آموزان استان در سال‌جاری اهدا شده است.

مهین منافی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکهزار و ۵۳۱ مورد از مجموع تبلت و موبایل های هوشمند اهدایی،  توسط خیرین، ۸۵۳ دستگاه توسط مشارکت دستگاه‌های دولتی و حمایتی و مابقی نیز توسط خود مدارس و انجمن اولیا و مربیان تهیه و در اختیار دانش‌آموزان استان آذربایجان غربی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از کل سه هزار و ۴۰۰ تبلت اهدایی ۲ هزار و ۹۰۰ مورد در ماه‌های قبل تهیه و توزیع شده بود و ۵۰۰ دستگاه جدید نیز روز گذشته در جریان دیدار با رییس مرکز آمار ایران و با هدف حمایت از دانش‌آموزان کم برخوردار به استان آذربایجان غربی اهدا شد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی بیان کرد:  اقدام مرکز آمار ایران برای تهیه و اهدای این تعداد تبلت، به دانش آموزان کم برخوردار و در راستای تحقق شعار محوری عدالت آموزشی و فرهنگ‌ سازی انجام شده است.

منافی اضافه کرد: این اقدام علاوه بر آثار مستقیم و زمینه سازی برای بهره مندی دانش آموزان از برنامه های آموزشی و پرورشی در بستر شبکه شاد، نوعی فرهنگ سازی در راستای حمایت از دانش‌آموزان کم برخوردار محسوب می شود.

وی، برقراری پیوندهای پررنگ بین نهاد تعلیم و تربیت و سایر دستگاه‌ها، تعاون و همکاری سازمان ها و به اشتراک گذاشتن امکانات و هم افزایی برای کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی را از الزامات مدیریت دستگاه تعلیم و تربیت در شرایط کرونایی دانست.

طبق گفته های مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی،  تعداد ۵۲۸ هزار و ۵۶۷ دانش‌آموز استان معادل ۸۷.۸۴درصد در حال حاضر در شبکه آموزشی شاد حضور دارند و آموزش برای ۱۲درصد باقیمانده دانش‌آموزان که به برنامه شاد دسترسی ندارند، از طریق تلویزیون و ارسال درس‌نامه پیگیری می‌شود.

بیش از ۶۲۵هزار دانش‌آموز مقاطع مختلف در استان آذربایجان غربی مشغول تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =