۲۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۲
کد خبرنگار: 996
کد خبر: 84231708
۰ نفر

برچسب‌ها

آسمان بروجرد بارانی می شود

بروجرد - ایرنا - رییس اداره هواشناسی بروجرد گفت: با توجه به ورود سامانه جدید بارشی از غروب امروز سه شنبه آسمان این شهرستان بارانی می‌شود.

بهروز یاراحمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آسمان این شهرستان از  امشب ابری همراه با وزش باد و بارش باران، رگبار و رعد و برق همراه خواهد بود که کاهش دما دور از انتظار نخواهد بود.

وی با اشاره به شدت بارش‌ها اظهار داشت: میزان بارندگی از امشب تا صبح جمعه اول اسفند به ۵۰ میلیمتر در این شهرستان خواهد رسید.

رییس اداره هواشناسی بروجرد میزان بارش باران در سال زراعی جاری را ۱۹۲ میلیمتر اعلام کرد و ادامه داد: میزان بارش باران در مدت مشابه سال گذشته ۲۵۵میلیمتر بوده است.

وی اضافه کرد: براساس نقشه های هواشناسی طی امروز با توجه به نزدیک شدن یک سامانه بارشی فعال به نیمه غربی کشور بتدریج شاهد ابرناکی و نیز سرعت وزش باد شدید لحظه ای در منطقه خواهیم بود.

یاراحمدی بیان کرد: پیرو هشدار شماره ۳۷ ( سطح نارنجی) صادره از مرکز پیش بینی استان از بامداد چهارشنبه لغایت غروب پنجشنبه این سامانه بارشی بر روی آسمان استان و شهرستان بروجرد  فعال است که با بارش باران گاهی رعد و برق، بارش برف در نواحی سردسیر و ارتفاعات و گردنه ها، وزش باد شدید لحظه ای، کاهش دما، احتمال کولاک برف در گردنه های ارتباطی، در نواحی مستعد احتمال ریزش تگرگ همراه خواهد بود.

وی یادآور شد: با توجه به مقدار و شدت بارش ها برای مخاطراتی همچون اختلال در تردد جاده ای، لغزندگی سطح جاده ها، ایجاد رواناب های سطحی، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها، مه آلودگی به همراه کاهش دید افقی، آسیب به گلخانه ها و احتمال شکستن درختان وجود دارد.

وی افزود: توصیه می شود جهت کاهش مخاطرات احتمالی، احتیاط در سفرهای برون شهری بویژه مناطق کوهستانی، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، آمادگی شهرداریها و سازمان های امدادی برای کنترل و بازگشایی آبراه‌ها، آمادگی تجهیزات برف روبی و تجهیز خودروها به امکانات ایمنی و گرمایشی، اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، امتناع از هر گونه فعالیت های کوهنوردی در دستور کار قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها