۲۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۶
کد خبرنگار: 2660
کد خبر: 84231703
۱ نفر

برچسب‌ها

خوزستانی ها منتظر باران وگرد و خاک باشند

اهواز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: فعالیت سامانه بارشی جدید از اواسط فردا(چهارشنبه) سبب بارش باران و بروز پدیده گرد وخاک در بسیاری از مناطق استان خواهد شد.

محمد سبزه‌زاری روز سه‌شنبه درگفت‌وگو با خبرنگارایرنا افزود: براساس تجزیه و تحلیل مدل‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی ، سامانه بارشی که از غرب ، خوزستان را تحت تاثیر قرار می‌دهد سبب افزایش ابر ، رگبار و رعد وبرق ، تندباد لحظه‌ای می شود ضمن آنکه احتمال ریزش تگرگ در مناطق مستعد و بارش برق در ارتفاعات استان وجود دارد.
 به گفته وی بیشترین حجم بارش ها در مناطق شمال، شمال شرق، شرق، شمال غرب و بعضا" غرب و مرکز خواهد بود ، از اواسط روز جاری  تا پنجشنبه وزش بادها متوسط تا شدید خواهد بود و در روز چهارشنبه برخاستن گرد و خاک محلی در مناطق جنوبی، غربی ، جنوب غربی و مرکزی دور ازانتظار نیست.
سبزه زاری افزود:از روز پنجشنبه تا اواسط هفته آینده افت ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد دما در استان پیش بینی می‌شود و از روز چهارشنبه تا جمعه آبهای شمالی خلیج فارس مواج و توفانی همراه با رگبارو رعد وبرق خواهد بود.
درشبانه روز گذشته آبادان با ۳۰.۸ و ایذه با ۶.۷  درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب بیشترین و کمترین دما را داشتند.
حداکثر دمای اهواز در این مدت بین ۲۹.۱ و حداقل ۱۳.۲ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.
از سوی دیگر مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع پدیده گرد وخاک در روزسه شنبه در اغلب مناطق استان هشدار نارنجی صادر کرد.
این مرکز اعلام کرد: با وزش باد شدید در روز سه شنبه ۲۸ بهمن در مناطق غربی و جنوب غربی و روز چهارشنبه دراغلب مناطق استان به‌خصوص مناطق جنوبی و مرکزی احتمال پدیده گرد وخاک وجود دارد که در مناطق جنوبی، غربی،  جنوب غربی و مرکزی استان این پدیده نمود بیشتری خواهد داشت.
به علت شرایط نامناسب جوی ، صیادان و دریانوردان خوزستانی توصیه شده از سفرهای دریایی در آبهای شمالی خلیج فارس در سه روز پایانی هفته خودداری کنند تا با حوادث دریایی رو به رو نشوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =