مسابقات بوکس انتخابی المپیک لغو شد

تهران- ایرنا- مسابقات بوکس انتخابی المپیک که قرار بود اواسط خردادماه در فرانسه برگزار شود به طور کلی لغو شد و برگزار نمی‌شود.

به گزارش ایرنا؛ این مسابقات پس از چند بار تعویق، قرار بود از ۱۵ خردادماه ۱۴۰۰ به میزبانی پاریس برگزار شود که در نهایت به طور کلی لغو شد و برگزار نمی‌شود.

با این اوصاف مسابقات قاره‌ای، تنها ملاک گزینشی المپیک توکیو خواهد بود که تیم ملی بوکس ایران در مسابقات قاره‌ آسیا توسط «دانیال شه‌بخش» و «سیدشاهین موسوی» به دو سهمیه دست یافته بود.

پس از برگزاری مسابقات قاره‌ای اروپا و آمریکا، ۳۲ سهمیه باقی‌مانده بین کشورها تقسیم می‌شود و نفراتی که در پیکارهای قاره‌ای در آخرین لحظات از کسب سهمیه بازمانده‌اند، مسافر توکیو خواهند شد.

با این اوصاف، «امید احمدی‌صفا» بوکسور وزن ۵۲ کیلوگرم ایران که در مسابقات قاره‌ای و در دیدار رده‌بندی با ناداوری مقابل حریف استرالیایی مغلوب شد، شانس بسیار بالایی برای حضور در المپیک توکیو دارد.

مسابقات انتخابی در سطح جهان در حالی لغو شد که تیم ملی بوکس بزرگسالان ایران با هدایت‌ «علیرضا استکی» مراحل مختلف آماده‌سازی را طی کرده و چند روز قبل نیز اردوی مشترکی را به تیم ملی سوریه در تهران برگزار کرد.

مقرر بود تیم ملی ارمنستان نیز برای برگزاری اردوی مشترک به تهران سفر کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار ورزش