هواشناسی خراسان نسبت به وزش باد شدید با احتمال خسارت‌ هشدار داد

مشهد- ایرنا- هواشناسی خراسان رضوی امروز ۲۸ بهمن ماه با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به پیامدهای ناشی از فعالیت سامانه ناپایدار جوی منجر به وزش باد شدید با احتما خسارت در این استان هشدار داد.

بر اساس گزارش عصر سه‌شنبه اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی: طبق تحلیل نقشه‌ها و مدلهای هواشناسی از فردا چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه جاری این استان تحت تاثیر سامانه ناپایدار جوی قرار خواهد گرفت.

پیامد فعالیت این سامانه جوی که تا روزهای ابتدایی هفته آینده در خراسان رضوی ادامه خواهد داشت "افزایش سرعت وزش باد شدید تا خیلی شدید، افزایش ابرناکی، بارش‌ پراکنده باران و برف و همچنین کاهش دمای هوا" اعلام شد. 
هواشناسی خراسان رضوی بر این اساس نسبت به افزایش شدت وزش باد توام با گرد و خاک همراه با کاهش کیفیت هوا، عمق میدان دید افقی، وقوع بارشهای پراکنده در مناطق سردسیر و کوهستانی استان، بارشهای پراکنده باران و برف توام در نواحی مستعد با احتمال وقوع رعد و برق و بارش تگرگ هشدار داد.
مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی به شهروندان توصیه کرد تمهیدات لازم را برای جلوگیری از بروز خسارات ناشی از وزش باد شدید با افزایش استحکام سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی انجام داده و در مدت فعالیت سامانه جوی ناپایدار از کوهنوردی یا رفت و آمد در مناطق کوهستانی پرهیز کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =