باقری: تمام دستورالعمل‌های بهداشتی در اردوی وزنه‌برداری رعایت شد

تهران- ایرنا- رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه‌برداری گفت: در طول برگزاری اردوی تیم ملی و مسابقات لیگ وزنه‌برداری در خوزستان تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی مطابق با سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کرونا اجرایی شد.

«داوود باقری» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه صدور مجوز برگزاری لیگ و اردوی تیم ملی به چهل روز گذشته برمی‌گردد، اظهار داشت: در چند روز گذشته اخباری مبنی بر ابتلای سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری منتشر شد که درست است و «محمدحسین برخواه» اکنون در قرنطینه به سر می‌برد و شرایط وی نیز خوب است. البته ما از تمام ملی‌پوشان تست کرونا گرفتیم که بحمدالله منفی بود. انتقاد می‌شود که چرا اردو در منطقه قرمز برگزار می‌شود من در پاسخ به این سوال باید بگویم که اردو از چهل روز گذشته در حال برگزاری بوده و استان خوزستان تنها چهار روز است که در وضعیت قرمز قرار دارد. 

وی ادامه داد: البته در این مدت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی از جانب کادر فنی، ورزشکاران و مسوولان برگزاری این اردو رعایت شده و ما سلامت ورزشکاران را ارجح بر هر نتیجه‌ای می‌دانیم. البته دور برگشت رقابت‌های لیگ نیز در اهواز در حال برگزاری است که بر این مسابقات نیز نظارت ویژه‌ای داریم. فراموش نکنیم که تمام فعالیت‌ها در استان خوزستان ساری و جاری است و تنها در چند بخش بنا به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا محدودیت‌هایی ایجاد شده است. 

رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه‌برداری با اشاره به پایان اردو ملی‌پوشان نیز عنوان کرد: وزنه‌برداری یک رشته سنگین است و احتمال مصدومیت در آن کم نیست اما ملی‌پوشان این رشته در پایان چهل روز تمرین شرایط مناسبی دارند و تنها ایوب موسوی مصدوم بود که شرایط درمان وی زیر نظر فدراسیون پیگیری می‌شود. سهراب مرادی نیز از ماه‌ها پیش تمرینات خود را دنبال می‌کند تا بتواند با آمادگی لازم به مسابقات قهرمانی آسیا برسد. 

باقری گذری بر انتظار اهالی ورزش از وزنه‌برداری زد و افزود: در چند دوره گذشته المپیک این رشته یکی از امیدهای اصلی ایران بوده است و در دو المپیک ریو و لندن نیز ورزشکاران ما توانستند نتایج فوق‌العاده‌ای کسب کنند. در این دوره نیز این انتظار وجود دارد. البته در کنار انتظار باید حمایت نیز در حد مدال المپیکی باشد. حمایت‌ها یکنواخت و یکسان نیست بلکه برخی از نهادهای متولی به خوبی از وزنه‌برداری حمایت می‌کنند اما برخی دیگر آنگونه که انتظار می‌رود پشت وزنه‌برداری نیستند. اگر انتظار از وزنه‌برداری کسب مدال در المپیک است باید یک حمایت همه جانبه از سوی کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش، صدا و سیما، نهادهای فرهنگی، بنگاه‌های اقتصادی و رسانه‌ها شکل گیرد همچنین برخورد با تخریب‌های برخی افراد مغرض.

وی ادامه داد: مشکلات زیادی پیش روی وزنه‌برداری وجود دارد و ما امیدواریم این مشکلات دیده شوند. اگر حامی مالی پای کار باشد بدون شک انگیزه‌ها بالا خواهد رفت. گزاف نیست اگر بگویم حمایت از وزنه‌برداری در حد ادوار گذشته المپیک نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار ورزش