۲۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 84231663
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای ۲ شهر استان مرکزی در وضعیت ناسالم است

اراک - ایرنا - رئیس اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای ۲ شهر اراک و ساوه روز سه‌شنبه در وضعیت ناسالم قرار دارد.

«علیرضا محرابیان» در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، شاخص کیفیت هوای اراک در ساعت ۱۲ امروز (سه شنبه) به ۱۱۳ و در ساوه به ۱۱۵ رسید که وضعیت هر ۲ شهر بیانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس است.

وی بیان کرد: آلاینده مسئول هوا در شهر ساوه ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون و در اراک دی اکسید گوگرد و ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون است.

رئیس اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: شهر اراک از ابتدای هفته جاری تاکنون در وضعیت ناسالم قرار دارد و در ماه‌های اخیر شمار زیادی از روزهای هفته آن در وضعیت ناسالم بوده است. 

محرابیان عنوان کرد: توصیه می شود در شزایط ناسالم هوا مردم و بویژه گروه های حساس از تردد در فضای باز خودداری کنند.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۳۸ روز کامل برای گروه‌های حساس، یک روز کامل برای همه گروه‌ها و ۲۴ روز نیز به صورت لحظه‌ای ناسالم بوده است  و در مواردی آلودگی به حدی رسیده که موجب تعطیلی ادارات شده است.

کیفیت هوا در یک تقسیم بندی مرتبط با سلامت انسان به ۶ دسته شامل خوب بین ۰ تا ۵۰، متوسط بین ۵۱ تا ۱۰۰، ناسالم برای گروه‌های حساس بین ۱۰۱ تا ۱۵۰، ناسالم بین ۱۵۱ تا ۲۰۰، بسیار ناسالم بین ۲۰۱ تا ۳۰۰ و خطرناک از ۳۰۰ بالاتر تقسیم می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها