رایزنی نماینده پوتین با حریری درباره تشکیل کابینه لبنان

مسکو - ایرنا - میخاییل بوگدانف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه در گفت و گوی تلفنی با "سعد الحریری" مأمور تشکیل کابینه دولت لبنان درباره موضوع تشکیل کابینه و نیز ارسال واکسن کرونا به این کشور رایزنی کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد:  بوگدانف در مکالمه تلفنی با سعد الحریری رهبر جنبش «جریان المستقبل» لبنان درباره موضوعات مربوط به حل بحران اجتماعی-اقتصادی این کشور با محوریت تشکیل کابینه دولت لبنان باتوجه به اینکه اکثریت آراء پارلمان را بدست آورده و از سوی میشل عون مامور تشکیل کابینه شده است، گفت و گو کرد.    

در این گفت و گوی تلفنی امکان کمک طرف روسی به لبنان در مبارزه با ویروس کرونا ازجمله ارسال محموله ای از واکسن ضدکرونای «اسپوتنیک وی» به این کشور بررسی شد.  

بوگدانف دیروز با  «ولید جنبلاط» رییس حزب سوسیالیست ترقی خواه لبنان هم گفت و گوی تلفنی کرد که در جریان آن دو طرف درخصوص اوضاع لبنان و پیرامون آن و نیز ضرورت تشکیل کابینه دولت لبنان به ریاست الحریری رایزنی کردند.

طرف روسی بر عزم کشورش برای برقراری تماس های با همه نیروهای اجتماعی و سیاسی لبنان به منظور دستیابی به سازش و توافق عمومی در لبنان و تحکیم وحدت و یکپارچگی این کشور تاکید کرد.  

"سعد حریری" که حدود پنج ماه است از سوی "میشل عون" رییس جمهوری لبنان و تایید شکننده پارلمان این کشور مکلف به تشکیل کابینه برای چهارمین بار شده، به دلایل مختلف تاکنون نتواسته دولت خود را تشکیل دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار جهان