فرصت حضور در نخستین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی گیلان تمدید شد

رشت – ایرنا – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از تمدید فرصت حضور در نخستین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی استان تا دهم اسفند ماه خبر داد.

فیروز فاضلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پیش تر سی ام بهمن ماه آخرین مهلت ارسال آثار اعلام شده بود ، افزود: نخستین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی استان گیلان در سه بخش «عروسک»، «نوشت‌افزار» و «طرح و بسته‌بندی کالاهای فرهنگی» همزمان با ششمین جایزه ملی فیروزه برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این جشنواره با هدف ترویج تولید و مصرف کالاهای فرهنگی ایرانی اسلامی و با نگاه ویژه به محصولات فرهنگی اقوام و فرهنگ گیلانی برگزار می‌شود، در خصوص بخش‌های جشنواره استانی تصریح کرد: بخش «عروسک» در قالب فرم و روایت اثر؛ «نوشت‌افزار» حاوی تصاویر، نقوش و نمادهای فرهنگی استان گیلان؛ و «طرح و بسته‌بندی کالاهای فرهنگی» شامل ایده‌ها و تولیدات عرضه شده در بسته‌بندی محصولات فرهنگی و هنری قرار گرفته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه آثار ارسالی باید مبتنی بر مؤلفه‌های فرهنگ بومی استان باشد، اضافه کرد: هیچ محدودیتی از نظر تعداد آثار ارسالی از سوی شرکت کنندگان در این جشنواره وجود ندارد.
فاضلی با تأکید بر اینکه آثار ارسالی شرکت کنندگان در سه بخش کودک، نوجوانان و بزرگسال قابل پذیرش است، بیان کرد: امکان ارسال اثر با موضوعات ملی نیز فراهم شده است.
وی با اشاره به انتشار فراخوان ارسال آثار از ۱۵ دیماه جاری، ادامه داد: تولیدکنندگان، کارآفرینان و هنرمندان استان تا پایان بهمن ماه امسال فرصت دارند از طریق سامانه برخط جشنواره فیروزه به‌نشانی https://jayezehfiroozeh.farhang.gov.ir (بخش استان گیلان) برای ثبت‌نام و شرکت در این رخداد فرهنگی اقدام کرده و آثار خود را به صورت گروهی یا انفرادی به دبیرخانه جشنواره در رشت ارسال کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تارنمای جشنواره مراجعه و یا با شماره ۰۱۳۳۳۲۲۶۴۱۳ - داخلی ۲۳۷ تماس برقرار نمایند، اضافه کرد: همچنین نشانی دبیرخانه اولین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی استان گیلان برای ارسال اصل آثار، واقع در رشت، ابتدای خیابان سعدی، مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص)، طبقه دوم، اتاق ۲۰۴ (کد پستی ۴۱۳۸۶۷۵۳۴۱) است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها