۲۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۳۱
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84231645
۳ نفر

برچسب‌ها

بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- تاکید فرماندار خواف به لزوم افزایش آگاهی عمومی نسبت به آسیبهای فضای مجازی، آزادسازی ۴۱۲ هکتار از زمینهای ملی جوین از تصرف سودجویان، راه‌اندازی مرکز پاسخگویی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و کشف محموله بزرگ روغن احتکار شده در جوین از جمله خبرهای کوتاه روز سه‌شنبه در خراسان رضوی هستند.

خواف - معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرمانداری خواف افزایش آگاهی عمومی را نسبت به آسیبهای فضای مجازی ضروری دانست و گفت: رسانه ها و فعالان و مسوولان فرهنگی باید در راستای وظایف خود نسبت به آگاهی بخشی در این زمینه تلاش کنند. حسین اسدی در کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان خواف افزود: جوانان به خصوص در دوران بلوغ همواره به دنبال کشف ارزشها و درونی‌کردن آنها می‌باشند و در این شرایط با توسعه فضای مجازی از جمله اینترنت با حجم گسترده اطلاعات مواجه می‌شوند که ممکن است در ایجاد هویت‌یابی جوانان اثر منفی داشته باشد. وی ادامه داد: فضای مجازی و اینترنت با توجه به گسترش و کاربردهای زیاد و روزافزون از آسیب های خاص خود برخوردار است و جوانان و خانواده ها باید با شناخت این آسیبها و استفاده صحیح از فضای مجازی از آسیبهای آن مصون بمانند. معاون فرماندار خواف گفت: مردم نباید فریب مطالب غیر واقعی فضای مجازی را بخورند و باید مطالب را از کانالهای معتبر و رسمی دنبال کنند. وی افزود: امروز دشمنان در راستای اهداف خود و تهاجم و شبیخون فرهنگی سعی می کنند با بهره گیری ابزاری از رسانه های وابسته به خود از جمله فضای مجازی ارزشها را به عنوان ضد ارزش و ضد ارزشها را به عنوان ارزش معرفی کنند لذا رسانه های ارتباط جمعی انقلابی کشور و فعالان فرهنگی وظیفه خطیری در افزایش آگاهی مردم و خانواده ها و جوانان دارند و باید آسیبهای فضای مجازی و ماهیت جنگ نرم دشمنان را برای آنان تبیین کنند. 

جوین - مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: ۴۱۲ هکتار از اراضی ملی شهرستان جوین که در تصرف سودجویان بود طی سالجاری آزادسازی شد. علی اکبر قارزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه حفظ کاربری اراضی کشاورزی شهرستان از اولویت‌های جهاد کشاورزی است، افزود: با هر اقدامی که موجب دست‌اندازی به اراضی ملی گردد برخورد می شود. وی ادامه داد: گشت امور اراضی در شهرستان جوین در روزهای تعطیل نیز انجام می شود و طرح ویژه ای در راستای حفظ و حراست از اراضی ملی در دستور کار قرار دارد. مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: در راستای جهش تولید امسال پنج هزار و ۳۵۲ هکتار از اراضی این شهرستان برای اجرای طرح‌های کشاورزی و غیرکشاورزی به بخش خصوصی واگذار شد. وی افزود: شهرستان جوین با دارا بودن بیش از ۵۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت زراعی و باغی یکی از قطب‌های کشاورزی در تولید محصولات راهبردی همچون گندم و دانه روغنی کلزاست.  

مشهد- مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد از راه‌اندازی مرکز پاسخگویی چهار شماره‌ای در این دانشگاه، ‌برای نخستین بار در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کشور در آینده‌ نزدیک خبر داد. ‌امیر خالقی گفت: با توجه به لزوم پاسخگویی فوری، دقیق و صحیح در راستای تکریم دانشجویان و خانواده‌های آنان و اهمیت جذب دانشجو،‌ تصمیم بر این شد به جای پاسخگویی شماره تلفن‌های متعدد بخش‌های مختلف دانشگاه، مرکز تلفن پاسخگویی دانشگاه با اعلام شماره‌ چهار رقمی در فضایی مستقل همراه با نیروی انسانی مجرب و متخصص در دانشگاه ایجاد و فعال گردد. وی افزود: براین اساس شماره چهاررقمی ۳۶۳۵ خریداری شده و در حال فراهم کردن و تامین زیرساخت‌های فنی آن در مکان مشخص شده هستیم.  

جوین - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جوین گفت: با تلاش ماموران نیروی انتظامی و سپاه محموله هشت تنی روغن احتکار شده در این شهرستان کشف شد. سرهنگ پاسدار محمد رامشینی افزود: پس از ارجاع  پرونده متخلف به مرجع قضایی علاوه بر اعمال جریمه نقدی برای فرد متخلف، طبق تصمیم مسوولان شهرستان روغن های کشف شده توسط قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) جوین بین محرومان شهرستان توزیع می شود.

مشهد- رییس اداره امور بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همه مراکز بهداشتی وسایل جانبی نگهداری از واکسن کرونا را ندارند و تنها تعداد محدودی از مراکز در این شهر امکان تزریق واکسن کرونا را دارند. دکتر زهرا نهبندانی با بیان اینکه واکسن اسپوتنیک در فاز اول به کادر درمان بیماران کرونایی تزریق می‌شود افزود: این واکسن شرایط نگهداری ویژه‌ای دارد و باید در دمای منفی ۲۰ درجه باشد. وی با بیان اینکه داوطلبین دریافت واکسن کرونا باید به مراکز تعیین شده مراجعه کرده و واکسن خود را دریافت کنند ادامه داد: در حال حاضر ۴۷۰ واکسن کرونا به کادر درمان مراکز آی.سی.یو که تاکنون بیمار نشده‌اند تزریق شده است و در فاز دوم به کادر درمان این مرکز که قبلا مبتلا به کرونا شده اند تزریق خواهد شد. نهبندانی با بیان اینکه کارکنان بیمارستان‌های ریفرال کرونا و اورژانس و آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا و مراکز ۱۶ ساعته در نوبتهای بعدی دریافت واکسن کرونا هستند گفت: واکسن‌های واردشده به کشور براساس بررسی‌های وزارت بهداشت و درمان انتخاب شده و از سوی سازمان جهانی بهداشت تحویل می‌شود و دانشگاه‌ها هیچ کدام در روند انتخاب واکسن کرونا نقشی ندارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها