وزش باد در قصرشیرین به ۴۶ کیلومتر در ساعت رسید

قصرشیرین- ایرنا- سرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: ورود سامانه‌ای ناپایدار از صبح سه‌شنبه این شهرستان مرزی را فرا گرفت و هم‌اکنون باد با سرعت ۱۲ متر بر ثانیه معادل ۴۶ کیلومتر در ساعت در حال وزیدن است.

امیر پرویز نجفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: دمای فعلی هوای قصرشیرین ۲۷ درجه سانتیگراد بالای صفر و رطوبت موجود در هوا ۲۱ درصد و طبق پیش بینی های هواشناسی سامانه ی ناپایدار تا اواخر هفته جاری در جو منطقه حاکم است.

وی اظهار داشت: از امشب شاهد بارندگی در قصرشیرین خواهیم بود و از ابتدای سال زراعی جاری (مهرماه) تاکنون در این شهرستان ۱۴۷ میلی متر باریده است.

سرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: همچنین از ابتدای امسال تاکنون این شهرستان ۲۱ روز درگیر گرد و خاک بود که روزهای غبارآلود در فروردین یک روز، اردیبهشت هفت روز، خرداد ۶ روز، تیر یک روز، شهریور یک روز، آبان ۲ روز، آذرماه یک روز و بهمن ۲ روز بوده است.

گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی گرد و غبار بوده است.   

سرخط اخبار استان‌ها