عزم عمومی در حوزه برق و الکترونیک زنجان منطبق با واقعیت‌ها نیست

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: عزم عمومی در حوزه برق و الکترونیک زنجان منطبق و هماهنگ با واقعیت‌ها نیست و باید تلاش کنیم موانع در این زمینه رفع شود.

فتح الله حقیقی روز سه شنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان افزود: در حوزه برق و الکترونیک استان زنجان یک واقعیت وجود دارد و موارد و حرکت هایی هم در عزم عمومی بوده؛ ولی اکنون باید اعتراف کنیم که عزم عمومی با واقعیت های استان در حوزه برق و الکترونیک، نتوانسته جلو بیاید.

وی ادامه داد: اگر عزم عمومی پای به پای ظرفیت ها و واقعیت جلو می‌آمد، قطب برق و الکترونیک شدن زنجان با توجه به شرایط تولیدی و صنعتی که استان در این زمینه دارد، خیلی بالاتر می شد که الان این طور نیست.

حقیقی با بیان اینکه الان باید یک شهرک صنعتی بسیار قوی در حوزه برق و الکترونیک می داشتیم ولی نداریم، خاطرنشان کرد: اکنون هم کار خاص و قابل توجهی در این زمینه رخ نداده و استقبالی هم از این شهرک نشده که باید در این خصوص مشکلات را رفع کنیم.

وی از بازدید خود از شهرک آی تی و برق و الکترونیک زنجان طی هفته آینده خبر داد و اظهار داشت: باید جذابیت های شهرک آی تی و برق و الکترونیک را برای استقرار واحدها در آن بالا ببریم.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع راه اندازی آزمایشگاه جریان بالا در استان اشاره کرد و گفت: برای عملیاتی کردن تاسیس چنین آزمایشگاهی در زنجان لازم است هماهنگی های لازم در بخش های علمی و اجرایی در دستور کار قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به پیگیری رفع مشکلات شرکت ایران ترانسفو و تهاتر این شرکت به ارزش ۷۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: طی ۲ هفته گذشته نیز ۱۵۰ میلیارد تومان از بدهی های وزارت نیرو به شرکت ایران ترانسفو نیز پرداخت شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها