حمایت از نخبگان راهکار توسعه کهگیلویه و بویراحمد است

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: حمایت از نخبگان، جوانان و مبتکران یکی از راهکار های توسعه همه جانبه این استان به شمار می رود.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز سه شنبه در حاشیه افتتاح مرکز رشد دهدشت به صورت ویدئو کنفرانس در یاسوج، اظهار داشت: به فناوران و واحد های فناورانه و پارک علم و فناوری توجه ویژه خواهد شد زیرا که پیشرفت همه جانبه کشور در گرو حمایت از آنهاست.

وی افزود: رقابت در دنیای امروز شدید بوده و باید شرکت های فناور بسیار توانمند شوند و البته همت فناوران شرکت های دانش بنیان استان ستودنی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر امروزش به استان از اقدامات رو به رشد شرکت های دانش بنیان و فعالیت هایی که در پارک علم و فناوری شکل گرفته است، رضایت داشت.

وی ادامه داد: در این سفر نیاز های واحد های فناور استان در بازدید از نمایشگاه فناورانه بررسی و قول های مساعدی برای حمایت از این واحد ها داده شد البته بخش هایی به استان ارجاع داده می شود و حمایت های زیرساختی و مالی از آن ها صورت می گیرد.

استاندار کهگیلویه و وبویراحمد بیان کرد: در موضوع کرونا فعالیت های شرکت های دانش بنیان کشور چشمگیر بوده و در عرصه بین المللی درخشیده اند و تمام نیاز های نظام سلامت ( از قبیل ونتیلاتور و واکسن) پیشرو بوده اند.

کلانتری با اشاره به خدمات نظام در تمامی حوزه ها در کهگیلویه و بویراحمد، تاکید کرد: در حوزه سلامت تعداد تخت های بیمارستانی ۲ برابر شده و همچنین خدمات دولت در زمینه مسکن روستایی در استان افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: ظرف حدود یک سال گذشته افزون بر ۲ هزار مسکن برای روستاییان آماده شده و ۱۵۰۰ واحد دیگر نیز تا پایان دولت تکمیل می شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در این دولت یک و نیم برابر ۳۵ سال گذشته در حوزه مسکن این استان خدمات ارائه شده است.

کلانتری تصریح کرد: از سال ۹۲ تاکنون میزان بزرگراه ها از ۵۰ کیلومتر به ۴۲۰ کیلومتر در استان رسیده و بیش از ۴۰۰ کیلومتر دیگر در دست اجراست.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری امروز سه‌شنبه با هدف بازدید از شرکت‌های دانش بنیان و افتتاح پارک علم و فناوری دهدشت و شرکت در چند برنامه دیگر وارد کهگیلویه و بویراحمد شد.

نشست با فناوران برتر، بازدید از نمایشگاه فناورانه، بازدید از دانشگاه علوم پزشکی استان و دانشگاه آزاد از دیگر برنامه های معاون رییس جمهوری در سفر به این استان است.

عصر امروز نیز نشست جمع بندی این سفر یک روزه در استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

در حال حاضر ۵۲ واحد فناور در مراکز رشد بویراحمد، گچساران و کهگیلویه  فعالیت دارند.

۱۶ شرکت در پارک استان، ۱۸ واحد فناور در مرکز رشد جامع  شهر یاسوج و ۱۶ واحد فناور در مرکز رشد گچساران مستقر هستند.

تاکنون با استقرار ۲ واحد  فناور در مرکز رشد کهگیلویه  موافقت شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =