برگزیدگان بوشهری جشنواره ملی موسیقی جوان تجلیل شدند

بوشهر- ایرنا- ۱۹ برگزیده بوشهری جشنواره ملی موسیقی جوان روز سه‎شنبه در آیینی با حضور شماری از دوست‌داران فرهنگ و هنر در این استان تقدیر شدند.

به گزارش ایرنا، رئیس انحمن موسیقی استان بوشهر در این آئین گفت: راه یابی ۱۹ هنرمند هم استانی به جشنواره ملی موسیقی جوان، افتخاری بسیار ارزشمند و نشان از وجود استعدادهایی فراوان در عرصه موسیقی استان بوشهر است.

حماسه حق پرست افزود: انجمن موسیقی استان بوشهر در چندین نوبت قصد تجلیل از راه‎یافتگان بوشهری به جشنواره ملی موسیقی جوان را داشت که محدودیت‎‏‌های کرونایی مانع از انجام آن می‏‌شد.

وی ادامه داد: انجمن موسیقی این استان  با رویکرد خود پذیرای همه سلیقه‎‌ها در عرصه موسیقی است و از تمامی آنها برای پیشبرد و توسعه موسیقی این استان حمایت می‌کند.

حق پرست تاکید کرد: این انجمن خانه اهل موسیقی است و هر کسی که ساز می‏‌نوازد و آواز می‏‌خواند باید انجمن موسیقی را به عنوان خانه خود بداند.

امسال از استان بوشهر در مجموع ۲ نفر در ساز سه تار، ۱ نفر در دایره، ۲ نفر در دمام، ۱ نفر در ساز تمپو، ۱ نفر در نی جفتی، ۱ نفر در عود، ۶ نفر در نی انبان، ۱ نفر در بوق شاخی و ۴ نفر در آواز دستگاهی و مقامی بوشهری موفق به راهیابی به جشنواره ملی موسیقی جوان شدند.

در این آئین از علی حسین زاده به عنوان دارنده مقام سوم آواز دستگاهی، عرفان سعیدی و بردیا بهرام نژاد مقام دوم نی انبان، علیرضا بهرام پور مقام اول نی انبان و ایلیا بازیاری و ماهان فولادی رتبه نخست سه تار جشنواره ملی موسیقی جوان تجلیل شد.

حسین عاشوری (آواز)، میلاد مقاتلی مطلق (عود)، مهدی بنیاد(نی انبان)، مبین مظلوم زاده(نی جفتی)، سیده یسنا هاشمی(نی انبان)، پارسان پالیزدان (ضرب و تمپو) ، حسین واجب فرد و آرمین نکیسا (تک نوازی دمام) نیز در این آیین به عنوان هنرمندان شایسته تقدیر در جشنواره ملی موسیقی جوان مورد تجلیل قرار گرفتند.

سید حامد فاطمی، توفیق مقدم، یاسین شریفیان، سجاد ابراهیم زاده و ابوالفضل محمدی نژاد نیز به عنوان راه یافته به چهاردهمین دوره جشنواره ملی موسیقی جوان مورد تجلیل قرار گرفتند.

جشنواره ملی موسیقی جوان هر ساله در سه بخش اصلی موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی نواحی ایران و موسیقی کلاسیک و درسه گروه سنی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: موسیقی زبان مشترک همه مردم کره خاکی است و به واسطه آن می‎‌توان پیامی را به همه مردم دنیا مخابره کرد که این نشان می‌‏دهد موسیقی فرا تر زبان، فرهنگ و بین‌ المللی است.

فاطمه کرمپور اظهار داشت: موسیقی ذاتی، نیاز بشرو نیاز روح و جان آدمی است و با موسیقی انسان قادر به التیام بسیاری از آلام و دردهای خود خواهد بود که این مهم نشان از اهمیت موسیقی است.

وی افزود: صرف حضور هنرمندان هم استانی در جشنواره‌های مختلف ملی و بین الملی قابل تقدیر بوده و آوردن مقام و برگزیده شدن در چنین جشنواره‏‌هایی مایه افتخاری بزرگ برای استان بوشهر است.

کرمپور اظهار داشت: هنرمندان استان بوشهر اکنون  جایگاه بسیار ارزنده‏‌‎ای دارند که این دستاورد را باید مرهون تلاش گذشتگان و پیشکسوتان این عرصه دانست.

وی گفت: اداره کل فرهنگ و اسلامی استان بوشهر نیز به سهم خود تلاش دارد تا موسیقی استان در تمامی زمینه‌ها جایگاه خود را بیش از پیش ارتقا دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =