۲۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۷
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 84231526
۱ نفر

برچسب‌ها

نساجی نیم فصل دوم به ساری کوچ می‌کند

ساری - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت که بازی‌های نیم فصل دوم تیم نساجی به عنوان تنها نماینده استان‌های شمالی کشور در لیگ برتر باشگاه‌های ایران در زمین استادیوم شهدای شهر ساری انجام می‌شود.

حسن رنگرز روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا دلیل این انتقال را برنامه ریزی برای ساماندهی و تعویض زمین ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر ، ورزشگاه اختصاصی این تیم در رقابت های لیگ برتر اعلام کرد.
وی افزود : بر اساس قراردادی که بین اداره کل ورزش و جوانان و بسیج سازندگی مازندران منعقد شد ، مرمت چمن ، رختکن  بازیکنان و سایر بخش های ورزشگاه شهدای شهر ساری برای انجام دیدار خانگی نساجی در لیگ برتر در حال انجام است و پیش بینی می شود که تا پایان اسفند ماه این ورزشگاه به نساجی تحویل شود.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران اظهار داشت : همزمان با تحویل ورزشگاه شهدای ساری به نساجی برای برگزاری دیدارهای خانگی نیم فصل دوم، کار مرمت و بازسازی چمن ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی اضافه کرد : در شرایط فعلی هماهنگی لازم با باشگاه نساجی مازندران برای تغییر و تحول برگزاری رقابت های نیم فصل دوم انجام شده است و ما نیز تمام تلاش خود را برای سرعت بخشیدن به مرمت ورزشگاه شهدای ساری و وطنی قائمشهر انجام خواهیم داد.
رنگرز در باره علت تاخیر در بازسازی زمین ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر هم توضیح داد : بازسازی و مرمت زمین ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر از اولویت های برنامه استانی بود و برای اجرای آن هم اعتبار لازم از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پیش بینی شد ، ولی طی شدن این مراحل از جمله تامین اعتبار با شروع بازی نیم فصل اول نساجی در لیگ برتر همزمان شد.

تامین اعتبار مورد نیاز بازسازی و مرمت باقی مانده از طرح احیای استادیوم وطنی قائمشهر را محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر مرداد ماه امسال به مازندران وعده داد و سپس با پیگیری های استانی و طی مراحل قانونی اعتبارات مورد نیاز تخصیص یافت.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با اعلام این که دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه زیرساخت فضاهای ورزشی به خصوص مرمت استادیوم ورزشی در شهرهای بابل، قائمشهر و نوشهر اعتبارات خوبی اختصاص داد ، گفت که تنها برای ورزشگاه شهید وطنی که تیم نساجی دیدارهای خانگی خود را در لیگ برتر در آن برگزار می کند ، حدود ۲۰۰ میلیارد ریال بودجه اختصاص داده شد.
وی افزود : با وجود تنگناهای مالی ناشی از تحریم حاکم بر نظام بودجه بندی دولت دوازدهم، اعتبار لازم برای مرمت و بازسازی چمن ورزشگاه وطنی قائمشهر مصوب شد و قطعا این برنامه با همراهی مدیریت ارشد استان مازندران تا پیش از پایان نیم فصل دوم خاتمه می یابد.
نساجی مازندران در سال ۹۷ پس از دو دهه تلاش  حضور مستمر در لیگ دسته یک موفق به حضور در لیگ برتر شد. قدیمی بودن ورزشگاه شهید وطنی به عنوان استادیوم خانگی مهم ترین مشکل این تیم پس از رفتن به لیگ برتر بود .

جوان سازی این ورزشگاه پرقدمت مازندران از اردیبهشت ماه سال ۹۷ پس از صعود نساجی به لیگ برتر به صورت جدی کلید خورد و تا شروع فصل جدید لیگ برتر بیش از ۲۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی برای آن هزینه شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =