توسل به قرآن بهترین اقدام برای رفع مشکلات زندگی امروزی است

مهاباد- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: توسل به قرآن و بهره‌گیری از آن بهترین اقدام برای رفع مشکلات زندگی امروزی و ارشاد انسان‌هاست.

حجت الاسلام محمد داداش زاده روز سه شنبه در محفل انس با قرآن کریم که با حضور قاریان و حافظان ملی و بین المللی و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی محفل انس با قرآن کریم در مسجد جامع سردشت برگزار شد، اظهار داشت: انس با کلام نورانی قرآن کریم ، قرائت و تدبر در مفاهیم و معارف آن و عمل به آموزه ها و فرامین این کتاب بزرگ آسمانی سعادت دنیا و آخرت را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه دستورات قرآن و انس با آن زندگی مادی و معنوی انسان را می سازد، افزود: ارتباط و انس با قرآن مایه برکت زندگی، معنویت بیشتر و توفیق در زندگی خانوادگی، اجتماعی و شغلی انسان می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اضافه کرد: قرآن به عنوان کتاب زندگی باید جزو برنامه اصلی زندگی ما قرار گیرد که اگر این امر به نحو شایسته‌ای  اجرا شود برکت آن را در زندگی می توان لمس کرد.

حجت الاسلام داداش زاده افزود: ترویج فرهنگ قرآنی و سبک زندگی اسلامی و گرایش مردم به ویژه نسل جوان به سمت مساجد از ضروریات جامعه امروزی است.

وی با تاکید بر برگزاری مداوم محافل انس با قرآن برای ارتباط بیشتر مردم با این کتاب آسمانی ادامه داد: متاسفانه به دلیل شیوع کرونا محافل قرآنی برگزار نمی شد اما سعی خواهد شد با توجه به وضعیت شهرستان ها چنین محافلی برگزار شود.

وی بیان کرد: برگزاری چنین محافل و مراسمی ضمن آثار پربرکت معنوی در بطن زندگی فردی و اجتماعی می تواند نقش مهمی در ارتقای آگاهی دینی مردم و جوانان و سپری در برابر بلایا، دسیسه ها و معضلات اجتماعی باشد.

این محفل نورانی با حضور سه قاری شهرستانی، ملی و بین المللی و با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی با همکاری و مشارکت موسسه قرآنی امام شافعی (ره) سردشت برگزار شد.

قرائت قرآن، اجرای مدیحه سرایی و دعا خوانی برای رفع مشکلات و ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از برنامه های این آیین روحانی بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها