آورده نقدی متقاضیان طرح ملی مسکن زنجان ۴۳۰ میلیارد تومان است

زنجان - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: ۴۳۰ میلیارد تومان آورده نقدی متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن بوده و گردش مالی این طرح، تاثیر مثبتی بر بازار سرمایه و جذب منابع خرد و سرگردان دارد زیرا این سرمایه‌ها می‌توانست تاثیر منفی بر بازار داشته باشد که به فعالیت‌های عمرانی واشتغالزا جذب شد.

مسعود بیات منش روز سه شنبه درجلسه شورای مسکن استان با اشاره به اینکه ۲۸ هزارو ۶۹۱ نفر در سطح این استان در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند، افزود: از این تعداد ۲۳ هزارو ۹۲۱ نفر در شهر زنجان، چهار هزار و ۷۷۰ نفر نیز به ثبت نام شدگان سایر شهرهای استان اختصاص دارد.

این مسوول ادامه داد: از مجموع متقاضیان ۱۴ هزار و ۸۹۵ نفر در استان واجد شرایط تشخیص داده شدند که از این تعداد ۱۳ هزارو ۳۴۷ نفر معادل ۵۵.۸ درصد به شهر زنجان، ۲۷۶ نفر به شهر ابهر و یک‌هزارو ۲۷۲ نفر نیز به سایر شهرهای استان تعلق دارد.

بیات منش افزود: شمار کل افراد تایید نهایی شده ۱۴ هزار ۸۶۹ نفر، تعداد انصرافی‌ها ۹۳۹ نفر و تعداد رد درخواست و حذف‌شده‌ها نیز ۱۲ هزار و ۴۱۵ نفر بوده است.

این مسوول، با بیان اینکه تاکنون برای ۱۱ هزار ۷۴ نفر از متقاضیان، افتتاح حساب شده است، ادامه داد:  ۹ هزار ۲۷۹ نفر مبالغ خود را واریز کرده و برای هشت هزارو ۵۵۵ نفر نیز پروژه تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه برای ۱۰ هزارو ۳۰۰ نفر از واجدان شرایط، زمین تامین و طراحی و نقشه‌برداری نیز انجام شده است، گفت: برای سه هزار نفر از واجدان شرایط نیز زمین مورد نیاز تامین می‌شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: پیش بینی ها نشان می دهد سالانه یک‌هزارو ۵۰۰ تا  ۲ هزار نفر متقاضی مسکن در سطح استان وجود داشته باشد که درصورت بازگشایی سایت نسبت به ثبت نام مبادرت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: بررسی ها بیانگر آن است که خوشبختانه با شروع طرح اقدام ملی مسکن، این حوزه روند آرامشی پیدا کرده که یکی از علت های مهم اجرای این طرح مهم است و امیدواریم طی چند سال آینده این حوزه تعادل آرامش داشته باشد.

بیات‌منش با بیان اینکه تعرفه صدور پروانه واحدهای طرح اقدام ملی مسکن با ۵۰ درصد تخفیف لحاظ شده است، خاطرنشان کرد: زمین ۵.۵ هکتاری کوی فرهنگ زنجان به باقی‌ماندگان مسکن مهر تخصیص یافته که تا حد امکان، همراهی لازم با این متقاضیان انجام شده بطوری که پروانه‌های ساخت این واحدها با ۱۰۰ درصد تخفیف صادر می‌شود، مشکل پارکینگ آن نیز  در کمیسیون ماده پنج رفع شد.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان سال ثبت‌نام مرحله چهارم مسکن ملی در استان زنجان نخواهیم داشت و در صورت نیاز، سال بعد مجدد درخواست اختصاص مهلت ثبت‌نام به استان زنجان داده خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها