گسترش خدمات بهداشتی آنلاین در میان همه گیری کرونا در چین

تهران- ایرنا- گزارش سالانه بررسی وضعیت اینترنت چین که از سوی مرکز اطلاع رسانی شبکه اینترنت این کشور منتشر شده نشان می دهد، صنعت خدمات بهداشتی آنلاین در سال ۲۰۲۰ میلادی به دلیل شیوع ویروس کرونا در چین گسترش یافته است.

به گزارش ایرنا ، شینهوا روز سه شنبه گزارش کرد  بر اساس اطلاعات مرکز اطلاع رسانی شبکه اینترنت چین، تا پایان سال ۲۰۲۰، کاربران خدمات بهداشتی آنلاین در چین ۲۱۵ میلیون نفر بوده که ۲۱.۷ درصد از جمعیت استفاده کننده از اینترنت را تشکیل می دهد.

در این گزارش آمده است: در پایان اکتبر ۲۰۲۰ در چین بیش از ۹۰۰ بیمارستان آنلاین فعالیت داشته اند. همزمان بیش از پنج هزار و ۵۰۰ بیمارستان بزرگ نیز خدمات آنلاین ارایه داده اند و یک شبکه هماهنگی پزشکی از راه دور همه شهرهای سطح استان را تحت پوشش قرار داده است.

گزارش همچنین خاطر نشان کرده است: خدمات بهداشتی آنلاین و آفلاین و همچنین خدمات بیمه نیز با مشارکت بیشتر شرکت های بزرگ اینترنتی در این بخش، به صورت هماهنگ تر تقویت شده است.

همزمان با شیوع ویروس کرونا و ناشناخته بودن این بیماری برای مردم، خدمات انلاین در حوزه های مختلف از جمله در حوزه بیمارستانی از ابتدای سال گذشته میلادی در چین افزایش یافت در این روش بیماران بعد از اخذ نوبت از طریق سایت بیمارستان با استفاده از اپلیکیشن های عمومی و بومی چین به صورت مستقیم با پزشک مورد نظر ارتباط گرفته و به صورت اینترنتی ویزیت می شدند.

در سالهای اخیر، به دنبال پیشرفت فناوری هوش مصنوعی و کاهش هزینه قطعات، ربات های خدماتی هم در ابعاد گسترده تری مورد استفاده قرار گرفته و صنعت ربات شاهد رشد سریعی شده است.

در دوران شیوع کرونا، ربات به طور گسترده در خدمات تحویل کالا، ضدعفونی اماکن عمومی، کمک به امور بهداشتی و پزشکی، غربالگری، معاینه و مراقبت بیماران مورد استفاده قرار گرفته است.

تاکنون بیش از ۲۰ کشور جهان ربات های زمینی و هوایی را در مهار شیوع کرونا از جمله تصویربرداری حرارتی برای تشخیص افراد تب دار، کمک به تدابیر قرنطینه و پخش رادیویی اطلاعات عمومی مورد استفاده قرار داده اند.

پژوهشگاه اقتصادی دانشگاه آکسفورد بریتانیا قبل از شیوع کرونا پیش بینی کرده بود که تا سال ۲۰۳۰، ربات ها بیش از ۲۰ میلیون شغل را در سراسر جهان اشغال خواهند کرد اما به دنبال شیوع کرونا این روند شتاب گرفته است.

بر اساس آمارها ارزش بازار صنعت ربات چین در سال ۲۰۱۹ میلادی، به حدود ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است و حدود ۲۵ درصد سهم کل جهان را شامل شد. آکادمی الکترونیک چین در این باره پیش بینی کرده است این رقم در آینده به ۳۰ درصد می رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =