۷۰ مجموعه عام المنفعه در بنیاد زائر امام رضا (ع) جود دارد

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: این استان دارای ۷۰ مجموعه عام المنفعه تحت نظارت بنیاد زائر امام رضا (ع) است و با توجه به خدمات عمومی غیر انتفاعی که ارائه می‌دهند باید از تسهیلات ایجاد شده در قوانین استفاده نمایند.

به گزارش روز سه‌شنبه استانداری خراسان رضوی محمد صادق براتی در دیدار با با مدیرعامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا (ع) و مدیر کل امور مالیاتی استان افزود: بنیاد زائر امام رضا (ع) در راستای ایجاد ظرفیت اسکان ارزان قیمت برای مردم استان‌های کشور تلاش های بسیار کرده است.

وی ادامه داد: آموزش و توجیه دست اندرکاران عرصه ساخت و ساز زائرسراهای ارزان قیمت باید مورد توجه بسیار قرار گیرد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: آشنایی عوامل اجرایی این عرصه با قوانین مالیاتی و نحوه عملکرد در ارائه اظهارنامه‌ها و دفاتر ثبت مالی می‌تواند در رفع موانع این پروژه‌ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی افزود: لازم است دستگاه‌های متولی در این خصوص اقدامات لازم را با توجه به تاثیراتی که شیوع ویروس کرونا بر جامعه گذاشته است و همچنین برنامه ریزی برای پسا کرونا انجام دهند.

خراسان رضوی و مشهد در شرایط عادی سالانه پذیرای افزون بر ۳۰ میلیون زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان است و بر اساس برآوردها افزون بر ۲ میلیون نفر از این مسافران و زائران را اتباع کشورهای مختلف تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها