منطقه ییلاقی«خَرو»، سرزمین کوچه‌باغ‌های افسانه‌ای و دره‌های سرسبز

تهران- ایرنا- وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از منطقه زیبای «خرو» در خراسان‌رضوی به عنوان سرزمین کوچه‌باغ‌های افسانه‌ای، دره‌های سرسبز و رودهای پربار یاد کرد و نوشت: در بافت تاریخی این شهر که در کوه‌پایه‌های بینالود واقع است می‌توان آثار تاریخی ایران را مشاهده کرد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، علی‌اصغر مونسان با انتشار تصاویری از شهر ییلاقی خرو از مناطق گردشگری خراسان رضوی در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: این شهر در ۲۰ کیلومتری نیشابور واقع شده است و در بافت تاریخی آن می‌توان آثار تاریخی ایران را مشاهده کرد به طوری‌که آثار معماری صد سال پیش ایران در این بخش همچنان پابرجا است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خاطرنشان کرد: منطقه زیبای خرو را سرزمین کوچه‌باغ‌های افسانه‌ای،دره‌های سرسبز و رودهای پربار نیز می‌نامند. این شهر ییلاقی که در کوه‌پایه‌های بینالود واقع است، از آبشارها و ارتفاعات سرسبزی نیز برخوردار است که آبشارهای رودمیان و ششو از جمله معروف‌ترین آنها است.

شهر خرو دارای چهار محله خرو علیا، خرو سفلی، شهرک امام رضا(ع) و ساحل برج و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر پس از نیشابور است؛ این شهر به پایتخت آلو و لواشک معروف است که برای استقرار صنایع فرآوری این محصولات و صادرات آن، نیازمند سرمایه‌گذاری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =