رفع مشکلات تکمیل یک پروژه ۶۵۰ واحدی مسکن مهر در شهرجدید هشتگرد

کرج- ایرنا - عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد استان البرز اعلام کرد که مشکلات تکمیل یک پروژه ۶۵۰ واحدی مسکن مهر موسوم به «کلبه سازان » در این شهر برطرف و اکنون در مرحله واگذاری موقت است.

محمدعلی حاجی زاده روز چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: این پروژه بنا به عللی  از جمله عدم مشارکت متقاضیان در پرداخت هزینه ها  ۶ سال متوقف شده بود که امسال گره های آن  گشوده شد.

وی بیان داشت: یکی از مشکلات این پروژه درخواست برای نصب آسانسور بود که اکنون با اهتمام شرکت عمران شهرجدید هشتگرد در دست انجام است.

 حاجی زاده افزود: پس از حدود ۶ سال توقف عملیات ساخت پروژه کلبه سازان، اکنون این پروژه  ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی عدم پرداخت به موقع بدهی متقاضیان و تاخیر در پرداخت  اقساطی تسهیلات بانکی را از عوامل تاخیر در اجرای  این پروژه  ۶۵۰ واحدی دانست و افزود: به استناد تبصره‌های بودجه سال جاری، شرکت عمران شهر جدید هشتگرد از محل منابع داخلی و به صورت تهاتری برای  تکمیل پروژه اعم  از خرید و نصب آسانسور و همچنین محوطه سازی اقدام نموده است.

حاجی زاده گفت: بر اساس برنامه عملیاتی مقرر شد پیمانکار تا پایان سال جاری عملیات نصب آسانسور در پروژه فوق را تکمیل تا پس از انجام مراحل اداری و اخذ گواهی ایمنی از سازمان ملی  استاندارد مورد بهره برداری ساکنان قرار گیرد.
عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرجدید هشتگرد گفت: تاکنون برای نصب آسانسور ها و درهای ورودی واحدهای این  پروژه  اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی تاکید کرد: در زمان حاضر پروژه کلبه سازان، تکمیل و آماده تحویل موقت است و خریداران می‌بایست هرچه سریع تر نسبت به دریافت دفترچه اقساط و تحویل واحد خود اقدام نمایند  در غیر این صورت تبعات آن به عهده خودشان خواهد بود.

حاجی زاده از احداث ۱۱ باب واحد تجاری در پروژه دیگر مسکن مهر شهرجدید هشتگرد  خبر داد و گفت: مجموعه شرکت عمران شهرجدید هشتگرد تلاش کرده با احداث این واحدهای تجاری به بهبود رفاه  شهروندان ساکن در پروژه های اطراف مسکن مهر کمک نماید.
وی افزود: در زمان حاضر عملیات احداث این واحدهای تجاری، تکمیل و در مرحله نصب انشعاب برق ، گاز و امثال آن می‌باشد که به زودی تکمیل می شود .

عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرجدید هشتگرد با اشاره به برخی  اقدامات زیربنایی توسط این شرکت  گفت: قرارداد با پیمانکار برای پاکسازی و نگهداشت معابر، تکمیل جداول، لکه‌گیری آسفالت، نصب ست ورزشی بزرگسالان و کودکان در برخی از پروژه های مسکن مهر، رفع نواقص احتمالی محوطه‌های مسکن مهر و بهسازی معابر در فازهای چهار و  هفت این شهر انجام شده است. 

حاجی زاده گفت : اکنون عملیات نصب سیستم روشنایی معابر به طول ۱۳ کیلومتر در محدوده شورا و شهرداری شهرجدید هشتگرد در دست اقدام است.

ساخت حدود ۵۰ هزار واحد مسکونی مهر از اواخر دهه ۸۰ در شهرجدید هشتگرد آغاز شد که تاکنون بیش از ۸۰ درصد این واحدها تکمیل و واگذار شده است.

طبق اظهارات مسوولان وزارت راه وشهرسازی  پرونده مسکن مهر شهرجدید هشتگرد و سایر مناطق کشور تا قبل از خرداد ماه سال آینده بسته می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =