۲۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۱
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84231358
۰ نفر

برچسب‌ها

اجازه بازگشت دانشجویان خارجی به روسیه صادر شد

مسکو - ایرنا- سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه (دست اندر کار مبارزه با بیماریهای عفونی در روسیه) اعلام کرد که دانشجویان خارجی اجازه دارند که برای تحصیل به روسیه بازگردند.

به گزارش ایرنا، شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز سه شنبه به نقل از یک مقام سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه اعلام کرد: دانشجویان خارجی می توانند به روسیه بازگردند و در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوند.  

برای این منظور دانشجویان خارجی باید تست کرونا بدهند و تست آنها منفی باشد و سند مربوطه باید به زبان روسی یا انگلیسی ترجمه شود. تست کرونا سه روز پیش از سفر به روسیه انجام گرفته باشد و درصورتی که بیش از سه روز باشد پذیرفته نخواهد شد.

 دانشجویان باید در طول سه روز که به روسیه می آید تست کرونا بدهند و در این مدت از تماس با دیگران خودداری کرده و اصول قرنطینه را رعایت کنند.  

پیشتر اعلام شده بود که بر اثر شیوع کرونا و ممنوعیت سفر به روسیه بیش از ۳۰۰ هزار دانشجوی خارجی نمی توانند به روسیه سفر کنند.  

حدود چهار هزار دانشجوی ایرانی در روسیه تحصیل می کنند که به خاطر شیوع کرونا بیشتر از نیمی از آنان به ایران بازگشتند و منتظر بازگشایی مجدد مرزهای روسیه برای ادامه تحصیل هستند.

  آنا پوپووا رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه (روس پاترب نادزور) در ماه اوت سال ۲۰۲۰ (در شهریور ماه سال ۹۹)  در نامه ای به روسای شعبات این سازمان در مناطق روسیه اعلام کرده بود که دانشجویان خارجی اجازه دارند برای ادامه تحصیل در موسسات آموزش عالی به روسیه سفر کنند.  

در نامه گفته شده بود که بر اساس تغییرات جدید،  دانشجویان سال اولی اجازه دارند از اول ماه سپتامبر سال ۲۰۲۰ و دانشجویان سال های بالاتر از ۱۵ ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ (۲۴ مهر ماه) به مدت حداقل سه ماه به روسیه مسافرت کنند.

 اما به علت آغاز موج دوم کرونا در روسیه، این تصمیم لغو شد و ممنوعیت سفر دانشجویان خارجی به روسیه همچنان باقی ماند.  

بر اساس آخرین داده های ستاد عملیاتی نظارت بر وضعیت کووید-۱۹ در روسیه، تاکنون حدود ۳ میلیون و ۲۳۳ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده اند و در کل ۶۷ هزار و ۴۹ نفر هم در اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند و در شبانه روز اخیر ۱۳ هزار و ۲۰۷ نفر نیز به این بیماری مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha