خسارت بیش از ۹ میلیارد تومانی پروژه گازرسانی به اراضی ملی البرز

کرج- ایرنا – مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز اظهار داشت: پروژه گازرسانی بویین زهرا استان قزوین به اشتهارد ۹ میلیارد و ۷۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خسارت به اراضی ملی و منابع طبیعی استان وارد کرده است.

حامد فرضی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: خسارت به اراضی ملی این استان در اجرای فاز دوم پروژه گازرسانی بویین زهرا به اشتهارد به شرکت گاز مبنی بر واریز مبالغ خسارت موصوف به منظور رعایت بند «ب» ماده ۱۲ قانون بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی اعلام شد.

وی با بیان اینکه این پروژه از سال گذشته آغاز شده است، اظهار داشت: در سال جاری بخشی از خسارت فاز اول پروژه شرکت گاز به اراضی ملی استان به مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان به حساب رابط خزانه منابع طبیعی و آمار واریز شد.

پروژه احداث خط انتقال گاز ۳۶ اینچ بوئین زهرا به کرج از نیمه دوم سال گذشته به منظور رفع مشکل کاهش فشار گاز در منطقه اشتهارد به خصوص شهرک صنعتی این شهرستان مورد مطالعه قرار گرفت و پس از تصویب به سرعت اجرا شد.
این خط حدود ۶۵ کیلومتر است که یک کیلومتر از فاز اول آن در محدوده البرز امسال به سرانجام می رسد و ۲۲ کیلومتر نیز در فاز دوم قرار دارد و در نیمه اول سال ۱۴۰۰ بهره برداری خواهد شد.
این پروژه تمامی شهرک های صنعتی البرز را در بر می گیرد و به لحاظ انرژی گاز، در تولید و صنعت با مشکلی مواجه نخواهیم بود.
بیش از ۴۵۰ هزار هکتار از وسعت استان البرز را اراضی ملی تشکیل می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها