صالحی امیری: تالار مشاهیر فوتبال راه‌اندازی می‌شود

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک از راه‌اندازی تالار مشاهیر فوتبال ایران در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایرنا، «سیدرضا صالحی‌امیری» روز سه‌شنبه در آیین رونمایی از تندیس ۶ مدال‌آور المپیک، این روز را به یادماندنی توصیف کرد و گفت: نسل‌های آینده به این افتخارات احساس غرور هویت و غیرت خواهند داشت.

وی افزود:  این قهرمانان برگی از تاریخ کشور هستند که کام ملت را شیرین کردند. باید از چهره‌های قهرمانانی که امروز بین ما نیستند یاد کنیم. پیشکسوتان پدران ورزش ایران و درختان تنومند کشور هستند که باید همواره قدردان آنها باشیم.

صالحی امیری از راه‌اندازی تالار مشاهیر فوتبال خبر داد و گفت: امروز حسین کلانی در این جمع حضور دارد و به زودی این تالار گشایش می‌یابد.

وی گفت: تاکنون ٢ هزار ۵٠٠ اثر ارزشمند به موزه ورزش اهدا شد و در بهار سال آینده نخستین محصولات تاریخ شفاهی رونمایی می‌شود.

در این مراسم عسگری محمدیان برنده مدال نقره کشتی آزاد در المپیک‌های سئول و بارسلون، مدال خود را به موزه ملی ورزش اهدا کرد. وی نخستین مدال‌آور ایران در بازی‌های المپیک پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.

درباره انتخابات فدراسیون فوتبال صحبت نمی‌کنم 

رییس کمیته ملی المپیک در ادامه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: تاریخ و تبار ایران را به نسل جدید معرفی می‌کنیم و نسبت به تاریخ ورزش ایران احساس وظیفه داریم تا آن را به آیندگان معرفی کنیم.

وی افزود: مهمتر از همه نیازمند عبور از سطح قهرمانی به پهلوانی هستیم. انگیزه اصلی بازنمایی عناصر اخلاقی و معرفتی است و نسل جدید نمی‌تواند به سکو فقط افتخار کند؛ قهرمانان باید به سکوی پهلوانی بروند.

صالحی‌امیری به درگذشت «علی انصاریان» و «مهرداد میناوند» اشاره کرد و گفت: با این دو نفر ملت عزادار شد این پیام دارد و باید از سکوی قهرمانی به پهلوانی عبور کنیم.

وی در پاسخ سوالی در رابطه با به انتخابات فدراسیون فوتبال گفت در این باره صحبت نمی‌کنم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha