بناهای غیرمجاز در هفت هکتار از اراضی کشاورزی قزوین قلع و قمع شد

قزوین - ایرنا - مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: بناهای غیرمجاز در هفت هکتار از زمین‌های باغی و زارعی قزوین قلع و قمع و این اراضی به وضع سابق بازگردانده شد.

پرویز عبدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساخت و سازهای غیرمجاز انجام شده در این اراضی کشاورزی از جمله اتاقک، دیوارکشی و فنس به موجب اجرای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی، تخریب و قلع و قمع شدند.

این مسوول گفت: قلع و قمع ساخت و سازهای انجام شده در این اراضی کشاورزی با حضور عوامل نیروی انتظامی، راهداری، کارشناسان امور اراضی جهاد کشاورزی و نماینده دادستانی انجام شد.

وی اظهار داشت: در هفته جاری ۷۰ مورد قلع و قمع بناهای غیرمجاز انجام شده در اراضی کشاورزی بخش مرکزی قزوین به ثبت رسیده است.

مدیر امور اراضی کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه صیانت از اراضی کشاورزی در راستای حفظ امنیت غذایی جامعه ضروری است،افزود: هرگونه خردکردن اراضی، احداث بنا اعم از ساخت ملک و یا اتاقک، دیوارکشی و فنس کشی در زمین های کشاورزی اعم از باغی و زراعی تغییر کاربری محسوب می شود و مطابق قانون با متخلفان برخورد و اراضی باید به وضع سابق خود بازگردند.

این مسوول گفت: اراضی کشاورزی در استان و کشور ما محدود است و مجوز تغییر کاربری در این اراضی به شکل محدود و برای طرح های خاص و عمومی با تشکیل کمیسیونی مرکب از دستگاه های ذیربط صادر می شود.

استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha