چهارمین جشنواره سراسری داستانک کُردی به میزبانی مهاباد برگزار می‌شود

مهاباد- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد گفت: چهارمین جشنواره سراسری "داستانک کُردی" اوایل سال آینده به میزبانی این شهرستان برگزار می‌شود.

سیامند جوانبخت روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره داستانک کردی توسط سرویس فرهنگی پایگاه خبری هاژه و با همکاری اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی و شهرستان مهاباد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه سه دوره از این جشنواره تاکنون در سال های گذشته با موفقیت در این شهرستان اجرا شده است افزود: داستان‌نویسان سراسر کشور می‌توانند آثار خود را در قالب داستانک با موضوع آزاد با یکی از گویش‌های زبان کُردی بە این جشنوارە ارسال کنند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد بیان کرد: همچنین علاقه‌مندان برای اولین بار در این جشنواره می‌توانند مقاله‌های علمی‌ پژوهشی خود را در زمینه داستانک های کُردی به این جشنواره ارسال کنند.

جوانبخت اضافه کرد: آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره توسط هیات داوران بررسی می‌شود و از بین آنها، پنج اثر برتر انتخاب و در آیین اختتامیه جشنواره با اهدای لوح مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی گفت: فراخوان و شرایط آثار و برگزاری جشنواره داستانک کوردی هاژه، طی چند روز آینده توسط دبیرخانه‌ این جشنواره منتشر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، در آخرین دور این جشنواره در سال جاری در مجموع ۳۰۲ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که پس از تطبیق آثار با شرایط و چهارچوب‌های تعریف شده، تعداد ۲۴۷ اثر از ۱۳۶ داستان‌نویس به بخش داوری راه یافتند که داوران پس از بررسی آثار، پنج اثر را به عنوان آثار برتر انتخاب و ۲۱ اثر را نیز شایسته تقدیر تشخیص دادند.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است و از قطب‌های فرهنگ و هنر آذربایجان غربی در عرصه‌های مختلف به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها