۱۲۰۰ نفر در مسابقات قرآن و عترت شرکت می کنند

گچساران - ایرنا -معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت:یکهزار و ۲۰۰ نفر از شهروندان استان برای شرکت در مسابقات قرآن و عترت نام نویسی کرده اند.

جان محمد خوب پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در باشت اظهار داشت: زمان این مسابقات نیمه اول اسفند ماه امسال برنامه ریزی شده و برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: این مسابقات در ۱۳ رشته از جمله حفظ،تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفیه سجادیه برگزار می شود.

وی افزود:مسابقات سراسری قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رشته‌های حفظ جزء ۳۰، حفظ سوره بقره، حفظ جزء اول، حفظ پنج جزء اول، حفظ ۱۰ جزء اول ، حفظ ۲۰ جزء اول، حفظ ۲۵ جزء اول و حفظ کل قرآن کریم و همچنین ترجمه و مفاهیم ترجمه سوره بقره، تفسیر سوره بقره و در بخش معارفی نیز در رشته حفظ و مفاهیم نامه ۳۱ نهج البلاغه، حفظ و مفاهیم دعای مکارم الاخلاق از صحیفه سجادیه و آشنایی با سبک زندگانی معصومین (ع) برگزار خواهد شد.

معاون قرآن وعترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: امسال ۱۰ جشنواره حوزه قرآن و عترت همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در استان برگزار شده است.

وی برگزاری مسابقه بیانیه گام دوم انقلاب با حضور ۳۷۰ نفر را یکی از این برنامه ها ذکر و میزان استقبال از این مسابقات را خوب ارزیابی کرد.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: همچنین در هفته قرآن و عترت ، ۱۶ جشنواره با موضوعات هنری و قرآنی در استان برگزار شده است.

خوب پور عنوان کرد: هم اکنون ۲۳ موسسه قرآنی و ۱۱ شعبه جامعه القرآن در شهرستان های مختلف استان فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه مجوز این موسسه ها در بخش های قرآن و عترت است تاکید کرد: این مراکز در رشته هایی مانند روخوانی،روان خوانی،تجوید،حفظ،مفاهیم قرآن کریم نهج البلاغه و صحیفه سجادیه فعالیت می کنند و ۱۸ رشته قرآنی این مراکز هر سال در آزمون شرکت می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =