محموله چهار میلیارد ریالی تلفن همراه و تبلت قاچاق در مرز بانه کشف شد

سنندج - ایرنا - فرمانده مرزبانی کردستان گفت: مرزبانان این استان موفق شدند یک محموله تلفن همراه، تبلت و لپ تاپ قاچاق به ارزش ۴۰ میلیارد ریال را در نوار مرزی بانه کشف کنند.

سردار علیرضا مرزبانی روز سه‌شنبه گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای حراست و کنترل مرزهای استان، مرزبانان هنگ بانه حین پایش و رصد نوار مرزی به چند متجاوز حامل بار قاچاق که قصد ورود غیرقانونی به خاک کشور را داشتند، برخورد کردند.

وی افزود: مرزداران جهت دستگیری و متوقف کردن آنان وارد عمل شده که قاچاقچیان به محض مشاهده مرزبانان عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن محموله خود، با استفاده از تاریکی شب و پوشش جنگلی منطقه از محل گریختند.

فرمانده مرزبانی کردستان یادآور شد: مرزبانان در پاکسازی محل و بازرسی دقیق از محموله های به جای مانده از قاچاقچیان، ۲ دستگاه تلفن همراه هوشمند، ۲۴۰ دستگاه تبلت، ۱۲۵ دستگاه ساعت هوشمند ، هشت دستگاه لپ تاپ، ۲۷۸ دستگاه ایرپاد و هندزفری و ۶۹۱ دستگاه انواع لوازم جانبی تلفن همراه را کشف  کردند.

سردار مرزبانی با اشاره به اینکه اقدامات اطلاعاتی برای دستگیری قاچاقچیان در دستور کار قرار دارد، بیان داشت: بر اساس بررسی های صورت گرفته و نظر کارشناسان ارزش این کالاها ۴۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی به اشراف مرزبانان این فرماندهی و رصد نوار مرزی استان به طور شبانه روزی اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور برخورد قاطع با هرگونه تجاوز مرزی، تردد غیر مجاز و قاچاق کالا ، مرزبانان در ۲۲۷ کیلومتر مرز استان با بهره‌گیری از تجهیزات فنی و گشت‌های روزانه مانع هرگونه تحرک قاچاقچیان خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha