خانه جودو در شهرستان‌های اردبیل راه‌اندازی می‌شود

اردبیل- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل از راه‌اندازی خانه جودو در شهرستان‌های تابعه این استان خبر داد.

بنابر اعلام روز سه‌شنبه روابط عمومی اداره‌کل ورزش و جوانان استان اردبیل، سجاد انوشیروانی در حاشیه دیدار با رئیس فدراسیون جودو اظهار کرد: با توجه به اینکه علاقه‌مندان به رشته ورزشی جودو در شهرستان‌ها بسیار زیاد است، رایزنی برای ایجاد خانه جودو در شهرستان‌های پارس‌آباد و مشگین‌شهر نیز جریان دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت بالای رشته جودو در استان اردبیل و افزایش سه برابری تعداد ورزشکاران سازمان یافته این استان در چند سال گذشته، از مسئولان درخواست می‌شود جودو را در این خطه بیشتر مورد حمایت قرار دهند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به اینکه ساخت خانه جودو نیاز به امکانات زیادی ندارد و با یک قطعه تاتامی در یک سالن ۱۰۰ یا ۱۵۰ متری می‌توان این خانه تخصصی را راه اندازی کرد، گفت: یک قطعه تاتامی تا پایان سال‌جاری به هیات جودو در این استان اهدا خواهد شد.

وی به برنامه‌ریزی برای شرکت در لیگ جودو در سال ۱۴۰۰ یا ۱۴۰۱ با نام هیات جودو اردبیل اشاره کرد و افزود: جودو جزو معدود رشته‌هایی است که اتحاد بین اعضای آن وجود دارد و همین همدلی می‌تواند نتیجه‌های مثبتی را به بار بیاورد که در این راستا امید می‌رود با همکاری فدراسیون این رشته در استان اردبیل پویاتر شود.

انوشیروانی همچنین بیان کرد: با توجه به اینکه تلاش می‌شود در بخش استعدادیابی، مربی‌گری و داوری از همه ظرفیت‌های این رشته ورزشی استفاده شود، امید می‌رود پیشکسوتان و ورزشکاران یاری‌گر این رشته ورزشی باشند و برای توسعه آن هیات ورزشی استان اردبیل را حمایت کنند.

به گزارش ایرنا، در مجموع بیش از ۳۷ هزار نفر ورزشکار زن و مرد سازمان‌دهی شده در رشته‌های گوناگون ورزشی در استان اردبیل فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha