وزیر خارجه پاکستان راهی مصر می شود

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان به دعوت همتای مصری اش با دستور کار رایزنی‌های منطقه‌ای‌، بررسی اوضاع خاورمیانه و همچنین توسعه روابط تجاری دوجانبه، روز سه‌شنبه رهسپار قاهره پایتخت این کشور می‌شود.

به گزارش ایرنا از وزارت خارجه پاکستان، «شاه محمود قریشی» سفر رسمی ۳ روزه خود به پایتخت جمهوری عربی مصر را از امروز آغاز می‌کند.

در بیانیه وزارت خارجه پاکستان آمده است: سفر وزیر خارجه این کشور نتیجه دیدارهای سران پاکستان و مصر در سال ۲۰۱۹ است که در جریان آن دو کشور مصمم به افزایش سطح تماس‌ها و تقویت همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های مختلف شدند.

«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان پیش‌تر به صورت تلفنی با رئیس جمهوری مصر درباره لزوم تعلیق بازپرداخت بدیهی‌های جهانی کشورهای درحال توسعه به دلیل وضعیت فعلی کرونا، گفت‌وگو کرده بود.

وزارت خارجه پاکستان به همکاری‌های نزدیک با مصر در مجامع چندجانبه‌گرایی مانند سازمان ملل، سازمان همکاری اسلامی و جنبش غیرمتعهدها اشاره کرد و افزود: سفر شاه محمود قریشی به قاهره به تقویت و متنوع کردن روابط دو جانبه پاکستان و مصر کمک می‌کند. 

وزیر خارجه پاکستان قرار است با مقامات ارشد دولت مصر از جمله وزیر خارجه این کشور دیدار و رایزنی‌های مفصلی با تمرکز بر توسعه روابط، تحکیم همکاری‌های تجاری، تحولات منطقه و جهان اسلام انجام دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =